Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Arı Görmek

35

Rüyada tek bir arı görmek, bilgin, insanlara hayrı çok olan bir kimse ile tabir edilir. Rüyada birçok bal arısı görmek, bulmak ya da almak nimet ve ganimettir. 

Rüyada bal arısını öldürmek maldan zarar edeceğinize, evinizin çalışkanlığının ve bereketinin azalacağına ve durumunuzun kötüye gideceğine işaret eder. Rüyada arı kovanı görmek kişinin eşiyle tabir edilir. Arının başa ya da ele konması, yöneticiliğe yükselmeye işaret eder.

Rüyada arı kovanı edinmek insan için verimli işe ve yardımcıya; devlet adamı için faydalı mülk ve hayırlı tebaya işaret eder. Rüyada arıları toplu halde bir yerleşim alanına girer halde görmek oraya zararı olacak askerlere; arıların bir düzen içinde şehre girmesi – şehir biliniyorsa- düzenin avdet etmesine, – bilinmiyorsa- Müslüman askerlerin bir şehri fethetmesine delalet eder.

Rüyada arıların kendi aralarındaki geçimleri, insanların geçimine aynı şekilde insanlar arası bir düzen olacağına delalettir.

Rüyada eşek arısı görmek güçlü bir adama; eşek arısının bir kimseye sokması, kötü bir kadın yüzünden üzüntüye düşmeye; eşek arısı tutmak ya da öldürmek hayırlı işe; eşek arılarının bir yere girmesi, düşman istilasına; onları kovalamak, tecavüzden emin olmaya delalet eder.

Kovandaki bal, kadının malı; arılar ise ondan olan çocuklardır. Arı kovanındaki peteklerin tamamını çıkarmak, insanlara zulmetmeye; arılara yiyecek kadar bal bırakıp geri kalanını almak, adaletli iş görmeye delalet eder.

Rüyada sarı arı görmek bir işte çok çalışkan ve verimli olacak mimar ve mühendisin habercisidir.

Bir İslam alimine göre rüyada arı görmek bereket, başarı ve mutluluğun habercisidir. Rüyada arı görmek, iş ve özel hayatınızda birçok başarıya imza atacağınızın habercisidir. Ailenizle mutlu bir hayat sizi bekliyor demektir. Eğer arı soktuysa, bir arkadaşınız sizi hayal kırıklığına uğratacak anlamına gelir. 

Rüyada arı yakalamak, isteklerinizin gerçekleşmesi; rüyada arı öldürmek, beklenmeyen bir haber ile; rüyada arı topluluğu bir sırrın açıklanması ile tabir olunur. Çiçekler üzerinde arı ise yakın bir dostun habersiz ziyareti anlamına gelir.

Rüyada arı görmek rızıkla yorumlanır. Rüyasında bir arı kovanının başında bulunduğunu ve arıların kovana girip çıktıklarını görmek geçim sıkıntısı çekmeyeceğine, rızkının bol olduğuna delalet eder. 

Rüyada kendisini bir arının soktuğunu görmek, kazancını kıskanan kimselerin bulunduğuna ve kendisine göz koyduklarına işarettir. 

Bir başka rivayete göre de: Bal arısı görmek, güler yüzlü çalışkan, kazancı yerinde hayırlı bir adamla tabir olunur. Bir rivayete göre bal arısı kazançla bereketle; diğer bir rivayete göre de faydalı ve herkesi iyiliği ile memnun eden bir adamla tabir olunur. 

Rüyasında birçok bal arısı bulduğunu yahut aldığını gören, nimet ve ganimete erer.

Kirmani’ye göre; rüyasında bal arısı bilim insanı ve bir rivayete göre de, herkese menfaati dokunan ve ticaretle uğraşan adamlara delalet eder. Arının kendisini soktuğunu gören, zahmetle helal mal kazanır. Bal arısını öldürdüğünü gören malından zarara uğrar.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; arı kovanından bir şey çıkardığını gören, ev halkı ve tanıdıklarına zulüm eder. Kovandan bir şey çıkardığı sırada arılar üzerine toplandığı halde ona eziyet vermedikleri ve onu sokmadıklarını gören, akrabalarının aleyhinde toplanmasına ve fakat tecavüzleri olmayacağına; eğer toplanan arılar kendisini sokarsa aleyhindeki kıyamdan zarar göreceğine; arıların hücumundan dolayı öldüğünü görmek, o memleketten çıkıp gideceğine işarettir. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada bal arısını görmek, onu besleyen kimse için korku ile beraber bolluğa ve zenginliğe işaret eder. Çiftçiler için rüyada bal arısı görmek; hayır, ucuzluk ve bolluğa işaret eder. Çiftçi olmayanlar için arı görmek, düşmanlığa işaret eder. 

Rüyada görülen çirkin şekilli bir arı harp edici bir düşmana işaret eder. Bazen bu çirkin arı yol kesiciye, kazancı haram olan kimseye, değişik usulle çalgı çalmaya delalet eder. Bazen rüyada onu görmek zehirli şeyleri yemeye ve içmeye delalet eder.

Rüyada çirkin ve korkutucu arıyı görmek, kavga ve mücadele eden, küfreden, korkunç, harpte sebatlı ve akılsız bir adamdır. Bir kimse rüyada bir köye veya bir şehre ya da bir mahalleye çirkin arıların girdiğini görürse, o köy veya o şehre heybetli, pratik ve şecaatle askerlerin girmesine ve açıkça halk ile muharebe etmelerine delalet eder.

Kişinin rüyada arı beyi görmesi, hayır ve selametin işaretidir. Çünkü arı maharetli bir varlıktır ve insanlara şifalar sunar. Arı beyini görmek; faydalı, kadir ve şanı büyük, mümin ve hiçbir kimseye eziyet etmeyen bir adamın varlığına delalet eder. 

Bir kimsenin rüyada arı beyinden bir şeye nail olduğunu görmesi, sıhhate, afiyete ve helal kazanca işaret eder. Yine rüyada birçok arı beyine malik olduğunu görmek, yüksek memuriyete delalet eder.

Rüyada arıların başına konduğunu görmek, yüksek mertebelere ve mülke nailiyete işarettir. Rüyada arı oğulu görmek aile içinde sizin üstünüzde baskı uygulandığına, bazı konularda size güvensizlikten kaynaklanan bazı engellerin olduğuna işarettir. Ancak size destek olacak, başarılı ve çalışkan biri sizin bu durumdan kurtulmanız için sizden desteğini esirgemeyecek ve önünün açılmasını sağlayacaktır.

Rüyada arının bal yapması, iş hayatınızda veya okul hayatınızda sizden yapmanızı bekledikleri her şeyi çok doğru bir şekilde yerine getireceğinize ve insanların sizinle gurur duymasına sebebiyet vereceğinize işaret eder. 

Rüyada çiçek üzerinde arı görmek zor zamanlarınızda elini üstünüzden çekmeyecek, sizden yardımı esirgemeyecek, her türlü ihtiyacınızı karşılamanızı sağlayacak dostlarınız ve arkadaşlarınız olacağına işaret eder. Rüyada arı yakalamak şanslı olduğunuz zamanlarda olduğunuza, bereketli zamanların yakın olduğuna ve bu zamanı iyi değerlendirip bazı kapıları açabileceğinize delalettir.

Rüyada İşçi Arı Görmek

Rüyada arı görmek rüyayı gören kişinin maddi ve manevi yönden büyük kazançlar elde edeceğine işaret eder. Rüyada görülen arı bolluk, bereket, huzur ve mutluluğun simgesidir. Kişinin yapacağı işlerde büyük başarılar elde edeceğine ve yüksek mevkilere erişeceğine işarettir. Rızık kapılarının açılacağı ve rüya sahibinin içinde bulunduğu sıkıntılı günlerden kurtulacağı şeklinde yorumlanır. Bazı yorumculara göre de rüyada görülen arı çevresindeki insanlara yardım eden iyi kalpli bir kişiye delalettir.

Rüya Arı Tarafından Sokulduğunu Görmek

Bir kişi rüyasında arı tarafından sokulduğunu görürse, bu rüya onun çevresinde dost bildiği yakınları tarafından kıskanıldığına işaret eder. Bazı yorumculara göre de böyle bir rüya kişinin büyük uğraşlar sonucunda kalkıştığı bir işten alnının akıyla çıkacağına ve bunun sonucunda da büyük mükafatlar elde edeceğine delalet eder. Eğer arının soktuğu bölge şişerse rüya sahibinin ummadığı birisi tarafından büyük bir iyilik göreceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kovanda Arılar Görmek

Rüyada kovanın içerisinde arılar veya kovanın etrafında gezinen arılar görmek rüya sahibinin içinde bulunduğu kötü durumdan kurtularak huzura erişeceğine delalet eder. Ayrıca yapılan işlerde başarıya ulaşmak için biraz daha gayret edilmesi gerektiğine dair bir işarettir. Bazı yorumculara göre de rüyayı gören kişinin büyük mevkilere gelerek çevresindeki kişilere yardım eli uzatacağı şeklinde yorumlanır. Eğer bir kişi rüyada arı kovanının başında beklediğini görürse, bu rüya rızık kapılarının açılacağına, sıkıntıların gideceğine ve huzurlu günlerin başlangıcına delalettir.

Rüyada Kraliçe Arı Öldürdüğünü Görmek

Rüyada arı öldürdüğünü görmek rüya sahibinin çevresinde bulunan dost görünümlü düşmanlarını bozguna uğratacağına işaret eder. Ayrıca girişimde bulunulan bir ticaret faaliyetinden büyük kazançlar elde etmek ya da çalışılan işte terfi etmek şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Arı Sürüsü Görmek

Rüyada arı sürüsü görmek maddi ve manevi yönden bolluğa erişmeye işaret eder. Eğer rüyayı gören kişi erkekse yakın bir zamanda maddi yönden durumu iyi bir bayanla evleneceğine, eğer rüya sahibi bayansa yapacağı bir işten alnının akıyla çıkarak büyük kazançlar elde edeceği şeklinde yorumlanır. Bazı alimlere göre de rüyada topluluk halinde arıların görülmesi helal kazanç elde etmeye ve büyük işlerde bulunmaya delalet eder.

Rüyada Eşek Arısı Görmek

Rüyada eşek arısı görmek rüya sahibinin kötü niyetli bir kişi tarafından zarar göreceğine işaret eder. Ayrıca kişinin çevresinde onun kötülüğünü isteyen arkadaşlarının olduğu şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Arıları Yaktığını Görmek

Rüyada arıları yaktığını görmek rüya sahibinin kendisini hiç beklenmedik bir anda büyük bir kavganın içerisinde bulacağına delalet eder. Bunun yanında rüyada yakılan arılar eşek arısı ise bu kişinin çevresindeki kötü niyetli insanların farkına varacağına ve onlardan uzaklaşarak kendisine zarar vermesini engelleyeceğine işaret eder.

A

Rüyada Azrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azrail (a.s.) Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azrail (a.s.) Görmek...

A

Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azmetmek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azil Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgınlık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgın Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir?...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler