Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Aylar (Hicri) Görmek

24

Kişinin rüyada Muharrem ayını görmesi, sıkıntı ve beladan kurtulmaya, hastalıktan şifa bulmaya delalet eder. Bu rüyayı gören kişi gurbette ise, bu kişinin memleketine döneceğine işarettir.

Günahkar birinin Muharrem ayını rüyasında görmesi, tövbe edeceğine delalet eder. 

Rüyada Safer ayı içinde görülen rüyalar, pek hoş karşılanmaz ve hayra alamet değildir. Üzüntü ve keder içinde yüzen bir adamın safer ayını rüyada görmesi, selamet işaretidir. Hasta birinin aynı rüyayı görmesi, şifa ve sıhhat bulacağına delalet eder.

Rebîülevvel ayını rüyada görmek, sevinç ve saadete işarettir. Bu rüyayı gören kimse ticaretinde kâr eder, ferah ve sevinç içinde olur. Sıkıntıda olan birinin bu ayı rüyada görmesi, sıkıntıdan kurtulacağına işarettir. Yine evlat bekleyen birinin bu rüyayı görmesi, salih bir erkek evladı olacağının alametidir.

Rüyada Rebîülâhir ayını görmek düşman üzerine galip olmaya işarettir. Bu ayda görülen rüya hayra delalet eder.

Cemaziyelevvel ayında görülen rüya, işlerin durgunluğuna işarettir, kar ve alışveriş bu zamanda az olur. Rüyada Cemaziyel ayını görmek, kişinin yakınlarından birini kaybetmeye alamettir.

Cemaziyelahir ayında görülen rüya hayırlı netice verecekse, rüyanın hükmü hemen tecelli etmez ve gecikir.

Receb ayı içinde görülen rüya; kuvvetli olur, kişiye hayır ve bereket kapıları açılır, şer hayra dönüşür.

Rüyada Receb ayını görmek, şeref ve meziyete delalet eder.

Rüyada Şaban ayını görmek, devlet adamlarından birinin azledileceğine delalet eder. Çünkü bu ayda her hikmetli iş bir emirle ayrılır.

Ramazan ayı, Kur’ânın indiği bir aydır ve içinde bin aydan daha makbul olan bir gece vardır. Ramazan ayında görülen rüyanın hükmü gecikmez. Ramazan ayını rüyada görmek; bereket, hayır, iyilik, af ve mağfirete delalet eder.

Rüyada Şevval ayını görmek, üzüntülerden kurtulmaya, ferah ve sevince delalet eder. Zira Şevval’in ihtidasında görülen ay, bayram ve ferahlıktır. Bayramlar sevinç ve mutluluk günüdür.

Zilkade ayı içinde görülen rüya, yolculuğa delalet eder. Rüya sahibinin yolculuğa çıkmaması hayırlıdır. Kişinin zilhicce ayında gördüğü rüya, eğer yolculuğa delalet ederse, hemen yolculuğa çıkmasında bir mahsur yoktur. Çünkü bu ay mübarek bir aydır ve hac mevsimidir.

Rüyada Zilhicce ayında olduğunu veya kurban kestiğini yahut kurban bayramı namazı kıldığını görmek, borçtan kurtulmaya, nezrinin yerine gelmesine, tövbeye ve hidayete erişmeye delalet eder.

Rüyada ayna ayının görülmesi, hayal ve gurur ile tabir olunur. Rüyada cilalı ve berrak bir aynaya baktığını gören kişi, hüzün, keder, gam ve sıkıntıdan heder olur.

Bekar bir kimsenin rüyada aynaya baktığını görmesi, onun için müjdedir. Çünkü bu rüya, o kişinin evleneceğine delalet eder.

A

Rüyada Azrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azrail (a.s.) Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azrail (a.s.) Görmek...

A

Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azmetmek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azil Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgınlık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgın Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir?...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler