Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Azledilmek (Göreve Son Verme) Görmek

34

Görevli Bir Kişinin Azledildiğini Görmesi

Görevli olan bir kimsenin rüyasında azledildiğini görmesi; hayra alâmet değildir. Böyle bir rüyanın görülmesi halinde rüyayı gören kimsenin din yönünden ihmalkâr olduğuna ve ibadetlerini gerektiği şekilde yerine getirmediğine işaret sayılır. 

Kendisinin Kendi Altındakilerin Görevine Son Verdiğini Görmek

Bir kimsenin rüyasında kendisinin bir daire amiri olduğunu ve emri altında çalışan memurlardan birisinin görevine son verdiğini görmesi, rüya sahibinin hanımından ayrılacağına delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında kendisinin görevine son verildiğini ve yerine başkasının atandığını görmesi; onun bulunduğu vilâyette valiye bazı düşmanı tarafından bir kötülüğün erişeceğine işaret eder. Bunun için işlerine sıkı sıkıya sarılması gerektiğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre: Görevden alınmak memur için vazifenin devam ve bekasına, diğerleri için sıkıntılı uğraşlara, aynı görevle başka yere ya da başka bir göreve tayin bazen bunun gerçekleşmesine, bazen malda meydana gelecek zarara delalet eder.

Seyyid Süleyman, Ebu Said’ül Vaaz’ın kavline göre; vazife sahibi biri rüyasında azledildiğini görürse, memuriyeti devamlı olur. Görevine son verilen bir memurun tekrar tayin edildiğini görmesi, umumiyetle şuuraltı olarak kabul edilir.

Kirmani demiştir ki: Rüyada büyüklerden birinin azil olduğunu görmek, ya onun dininde bir noksana veya mertebesinde düşüşe işaret eder.

Cabir’ül Mağribi şöyle diyor: Dindar ve dürüst bir şahsın azledildiğini görmesi, hayır değildir. Dinden uzak bir zatın aynı rüyayı görmesi, memuriyete tayin olacağına veya bir rütbe alacağına delalettir.

Tabircilerin çoğuna göre bu rüya yorumlanmaya değmez. Vazife erbabı olmayan birinin memuriyete getirildiğini görmesi, zorluğa ve geçim sıkıntısına delalettir. Fakat memur olup azledildiğini görmesi şifa ve selametle tabir edilir.

İhtiyarın Birinin Azledildiğini Görmek

Bir ihtiyarın azil olduğunu görmesi hayırdır. Aynı rüyayı bir gencin görmesi, iyi değildir. Büyük mevkiye layık bir insan azledildiğini görürse, makamı yükselir.

Ayrıca bkz: Rüyada İşten Çıkarılmak Görmek

Azledilmek (Göreve Son Verme)

A

Rüyada Azrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azrail (a.s.) Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azrail (a.s.) Görmek...

A

Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azmetmek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azil Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgınlık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgın Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir?...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler