Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Balık ve Çeşitleri Görmek

83

Rüyada balık çeşitlerini görmek, kadınların varlığına, sayısı bilinmeyip çok olan balıklar ise ganimetten elde edilen mala işaret eder.

Rüyada balık çeşitlerini görmek: Bir kimse, rüyada deniz ve nehirde toplanmış büyük ve taze balıkları istediği gibi çıkardığını veya yediğini yahut taksim ettiğini görse, denizden çıkardığı balıkların miktarı kadar ganimet malına kavuşur. 

Rüyada nasıl görülürse görülsün bulanık suda balık avlamayı görmekte hayır yoktur. Rüyada suda balık avladığını gören kimse, ferahlayacağı bir sözü işitir.

Rüyada büyük bir balık avladığını görmek fayda ve hayra; küçük balık avladığını gören kimsenin de zevk ve menfaatinin kaybolmasına işaret eder. Rüyada sazan balığı görmek, evlenmek isteyen ve birisiyle şirket kurmayı düşünen kimse için hayra işaret eder. 

Rüyada kaynak sularında görülen balık, kolay olan hayra işaret eder. Rüyada denizde ölmüş balık görmek, kötü ve çirkin şeylere ve bilhassa bitmeyen ve meydana gelmeyen ümit ve arzulara işaret eder. Bir kimse rüyada canlı olan bir balığı su veya başka bir yerden tuttuğunu ve onu yediğini görse, menfaate kavuşur. 

Rüyada yatağında balık görmek, deniz yolculuğunda bulunan ve hasta olanlar için durumlarının bozulmasına işaret eder. Deniz yolculuğunda bulunan bir kimsenin, rüyasında yatağında balık görmesi, sıkıntıya düşmesinden ve boğulmasından korkulur. 

Rüyada tuzlu balık görmek, hayırlı ve devamlı olan mala işaret eder. Rüyada cinsiyet organından balık çıktığını gören kimsenin hanımı hamile ise bir kız çocuğu doğurur. Rüyada kızartılmış balık görmek, bir davete katılınacağına işaret eder.

Bazı rüya yorumcuları, rüyalarında kızartılmış balık görenlerin, ilim öğrenmek için seyahate çıkabileceklerini de söylerler. Rüyada görülen büyük balıklar, kişinin mal ve mülkünün çoğalacağına işarettir. Rüyada görülen küçük balıklar ise kişiye üzüntü ve keder getirebilir. 

Bir kimse rüyasında büyük bir balığın tutulduğunu görse, her şeye karşı çıkan, isyankar ve zalim bir kimsenin yok olduğunu izleyeceğine işaret eder. Rüyada balıkçıdan bir balık satın aldığını gören kimse evlenir. Rüyada önünde bulunan güzel bir yemeği bırakarak kokmuş bir balığı yediğini görmek, sevgili ya da eşin aldatabileceğine işarettir. 

Rüyada havuz içerisinde veya su biriken bir yerde büyük bir balık aradığını ve yakalamaya çalıştığı balığın kurtularak kaçtığını gören kimsenin, alacağını tahsil etmekte zorlanacağı anlamındadır. Rüyada karada balık avlamak, uygunsuz ilişkilere işarettir. Ancak bazı rüya yorumcuları, bu tip rüyanın sevinilecek bir habere işaret edebileceğini de belirtmektedirler Bir kimse rüyasında kılçıklı bir balık avladığını görse, sağlam bir yerde muhafaza edilen ve zekatı verilmemiş gümüş veya altına işaret eder. 

Rüyada silahlı balık görmek, bazı kanun dışı işler yapan kişilerle karşılaşılabileceğine işaret eder. Rüyada tatlı deniz balığının tuzlu deniz, tuzlu deniz balığının da tatlı denize geçtiklerinin görülmesi, bütün insanlar arasında bir kaos meydana gelebileceği ve çeşitli savaşlar çıkabileceğine işarettir. 

Rüyada balığın su üzerine çıktığının görülmesi, o kişilerin iş ve maddi beklentilerine kavuşacaklarına, etraflarındaki bazı gizli ve sır olan şeyleri çözebileceklerine, ayrıca kendilerine bir miras kalacağına işaret eder. Rüyada görülen balığın insana ve kuşa benzemesinde, benzeri iyi bir şey olursa, rüya sahibinin iyi ahlaklı ve iyi bir kimse olduğuna; eğer benzeri kötü bir şey olursa rüya sahibinin de kötü olduğuna yorumlanır. 

Rüyada denizin derin yerlerinden balık tuttuğunu gören kimsenin, mesleki şöhretinin ve kazancının artacağı rivayet edilir. Rüyada temizlemeksizin balıktan bir şey yediği görülen kimselerin, insanlar hakkında uygunsuz dedikodu yapabilecek kişiler olduklarına ve mal edinmek için her türlü hile yapabileceklerine işarettir.

Balık ve Çeşitleri

Rüyada Büzülmek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Büzülmek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Büzülmek Görmek Ne Anlama Gelir?...

Rüyada Büyüteç Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Büyüteç Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Büyüteç Görmek Ne Anlama Gelir?...

Rüyada Büyümek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Büyümek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Büyümek Görmek Ne Anlama Gelir?...

Rüyada Büyüklenmek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Büyüklenmek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Büyüklenmek Görmek Ne Anlama Gelir?...

Rüyada Büyükelçi Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Büyükelçi Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Büyükelçi Görmek Ne Anlama Gelir?...

Rüyada Büyükanne - büyük baba Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Büyükanne - büyük baba Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler