Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Çarşaf Görmek

115

Rüyada ince çarşaf görmek, ahlak zayıflığına; normal çarşaf, iffetli olmayan kadına; çirkin çarşaf, yoksulluğa; erkeğin çarşaf giydiğini görmesi, üzerinde bulunan emanete yahut bir şeyden gizlenmeye işarettir.

Rüyada çarşaf içinde uyuduğunu görmek dindar bir kadınla evlenmeye; kırmızı çarşaf, kadın yüzünden kavgaya; parlak ve dikkat çekici renkli çarşaf, kadının töhmet altında olmasına; hasta kadının üzerinden çarşafının alması, vefatına delalet eder. 

( Tamamlayıcı bilgi için Bakınız; Yorgan.)

Rüyada yatağa çarşaf sermek yola çıkmak demektir. Temiz, güzel, renkli veya beyaz çarşafsa, iyi kazanç getiren yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarar edeceğine yorumlanır. Rüyada çarşafı toplamak bir zararlı bir işten dönmek anlamındadır.

Rüyada çarşaf görmek tabiri yol olarak yorumlanır. Çarşafa göre yorum yapılır.

Rüyada çarşaf görmek gizlilikle yorumlanır. Rüyasında bir çarşafa büründüğünü görmek, evinden ve ailesinden sakladığı yeni bir işe girişeceğine; üzerindeki çarşafı çıkardığını görmek, şüphelerinden kurtulacağına; kadın olmadığı halde çarşaf giydiğini görmek, bir sıkıntıya düşeceğine; yatak çarşafı görmek ise bolluk ve berekete işarettir. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen çarşaf, yeni beyaz, sık ve kuvvetli dokunmuş ise, rüya sahibinin izzet ve yüksekliğine işarettir. Eğer ince olursa sahibinin dinde hassaslığına delildir. Eğer kış mevsiminde bu örtüye büründüğünü görürse, o kimsenin fakir olduğu halde bezenerek haddinden fazla kibirli olacağı manasına gelir. Çarşaf erkek için emanettir. 

Rüyada çarşaf görmek ne anlama gelir kadınla tabir edilir. Kadın rüyasında kırmızı ve parlak bir çarşafı olduğunu görürse, bir şüphe ile töhmet altında kalır. Bu çarşafla dışarı çıktığını görmesi ise, o töhmetin her tarafa yayılıp açığa çıkması demektir.

Rüyada bir divana, yatağa çarşaf sermek yol olarak yorumlanır. Temiz, güzel renkli veya beyaz çarşafsa, hayırlı kazançlı yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarara uğrayacağına işaret eder. Çarşafı toplamak bir zarardan dönmektir.

Rüyada bir divana veya yatağa çarşaf sermek yol olarak yorumlanır. Temiz, güzel renkli veya beyaz çarşafsa, hayırlı kazançlı yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarara uğrayacağına işaret eder. Çarşafı toplamak bir zarardan dönmektir.

Çarşaf

Ç

Rüyada Çam Ağacı GörmekRüyada çam ağacı görmek, şöhretli, yüce, asil, mal ve hayrı az, cimri ve hırsızların kendisine sığındığı bir...

Ç

Rüyada Çalışmak Görmek Bir kimse rüyada iyi bir iş istemeye çalıştığını görse, muradına kavuşur. Bir başkasını çalıştırarak, kendisinin sadece ona...

Ç

Rüyada çalı fasulyesi topladığını görmek, zengin bir kimseden yardım göreceğinize işarettir. Çalı fasulyesini yediğini gören işlerinde başarılı olur.  

Ç

Rüyada görülen çalı kolay rızkı ifade eder. Rüyasında çalı ağacı veya dalı gören kimsenin, güzel bir çocuğu olur.Çalıları temizlemek, üzüntü...

Ç

Rüyada ateş çakmak, sıhhat ve hakikati meydana çıkıncaya değin bir işi teftiş etmeye yorumlanır. Bir kimse ısınmak için ateş yaktığını...

Ç

Rüyasında doğan kuşu görmek, bir erkek çocuğu veya kendi cebinden başka bir şey düşünmeyen zalim bir devlet başkanını ifade eder....

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler