Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Çeşme Görmek

108

Bakınız; Pınar.

Rüyada çeşme görmek mutluluk işaretidir. Eğer çeşmeden su akıyorsa ve akan su berrak ise, maddi varlığa; bulanık ise maddi sıkıntıya işarettir .

Rüyada çeşme görmek ne demek mutluluk demektir. Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşmeyi açarak su alan kimse hayallerinin kısmetine kavuşur. Eğer çeşmeden berrak su akıyorsa, para konusunda varlığa, bulanık su akıyorsa darlığa işarettir. Temiz bir çeşme güzel, uğurlu bir iştir. 

Rüyasında çeşme gören bekar erkek ise bu mutlu ve temiz bir aşk demektir. Evli erkek ve kadınlar için bu rüya, bolluk ve berekettir. Çeşmede yıkanmak sıkıntıdan ve hastalıktan kurtulmak demektir. Bulanık sulu bir çeşme kötü ve üzüntülü habere işarettir.

Rüyada çeşme görmek anlamı kısmet ile yorumlanır. Rüyasında bir çeşmeden avuçlarıyla su içtiğini görmek, dünyada ve ahirette hayır, sevap ve bereketle müjdelenmektir. Çeşmenin tasını arayıp bulamadığını görmek, bilmek istediği bir ilim arkasından koştuğuna; tası bulması ise o bilgiye sahip olacağına işarettir.

Rüyada çeşmenin suları ile her tarafının ıslandığını görmek işlediği hayırlarla Cenabı Hakkın (C.C.) rızasını kazandığına delalet eder. 

Salimi’ye göre: Çeşme görmek, mutlulukların en büyüğüdür. Ömrü bir suya benzetirsek, çeşme de bir insanın dünyada yaşadığı yıllara benzer. Şöyle ki, insanın ömrü bir gün tükenir, fakat çeşmenin suyu bitmez. 

Rüyada bir çeşme başında su içmek veya elini yüzünü yıkamak, hayatını temiz bir şekilde pürüzsüz olarak sürdüreceğine delalet eder. Bir çeşmeden berrak ve temiz tatlı bir su aktığını görmek, ömrünün de o nispette güzel ve bolluk içinde geçeceğine işarettir. 

Çeşmenin suyu içilecek şekilde tatlı bir su işe, hayatının da hastalıklardan uzak ve sağlık içinde geçeceğine; eğer çeşmenin üzerine “acıdır bu su içilmez” yazısı varsa, o kimsenin hayatında da bazı arızalar, hafif hastalıklar ve yaşamına da etki yapacak bazı aksaklıklar olacağına delalet eder. 

Çeşmenin musluğunu açınca, suyun üzerine doğru fışkırdığını gören, hayatını bolluk ve bereket içinde sürdürür. Bir başka rivayete göre de: Rüyada çeşme görmek kısmet ile tabir edilir.

Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşme hayırlı, uğurlu bir iştir. Böyle bir çeşmeyi açarak su alan kimse düşlediği kısmete sahip olur. Bekar erkekler için mutluluk verecek temiz bir aşktır. Evli erkek ve kadınlar için bolluk ve berekettir.

Çeşme

Ç

Rüyada Çam Ağacı GörmekRüyada çam ağacı görmek, şöhretli, yüce, asil, mal ve hayrı az, cimri ve hırsızların kendisine sığındığı bir...

Ç

Rüyada Çalışmak Görmek Bir kimse rüyada iyi bir iş istemeye çalıştığını görse, muradına kavuşur. Bir başkasını çalıştırarak, kendisinin sadece ona...

Ç

Rüyada çalı fasulyesi topladığını görmek, zengin bir kimseden yardım göreceğinize işarettir. Çalı fasulyesini yediğini gören işlerinde başarılı olur.  

Ç

Rüyada görülen çalı kolay rızkı ifade eder. Rüyasında çalı ağacı veya dalı gören kimsenin, güzel bir çocuğu olur.Çalıları temizlemek, üzüntü...

Ç

Rüyada ateş çakmak, sıhhat ve hakikati meydana çıkıncaya değin bir işi teftiş etmeye yorumlanır. Bir kimse ısınmak için ateş yaktığını...

Ç

Rüyasında doğan kuşu görmek, bir erkek çocuğu veya kendi cebinden başka bir şey düşünmeyen zalim bir devlet başkanını ifade eder....

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler