Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Çivi Görmek

122

Rüyada bir ağaca yahut ağaçtan mamül bir şeye çivi çakmak, evlenmeye; çiviyi taş, beton vs. gibi şeylere çakmak, olmayacak işe; eğer çivi katı cisme batarsa, zor olanı başarmaya; çivi bazen ara bulucuya, dargınların barışmasına işarettir.

Rüyada bir yere çiviyle bir şey çakmak maksadın hasıl olmasına delalet eder. Rüyada kendinin kulak veya başka bir organından bir yere çivilendiğini görmek aleyhte söylenecek söze yahut hayret edilecek bir şeye delalet eder. Kişinin başkalarını aldatacağına işaret eder.

Rüyada çivi görmek bir kaç türlü yorumlanır. Rüyasında çivi bulduğunu görenin bir kardeşi olur. Rüyada yere çivi çaktığını görenin kardeşi evlenir. Arkasına çivi çakıldığını görenin iyi huylu bir oğlu olur ve adi dünyada meşhur olur.

Kirmani’ye göre; rüyada çivi görmek din ve dünya işlerinde sebata delalet eder. Elinde demirden, bakırdan, altından, gümüşten, dökmeden, kemikten veya ağaçtan bir çivi olduğunu ve onu bir yere çaktığını gören, ya evlenir veya sadık bir dost edinir. 

Rüyada çaktığı çivinin yerinde kuvvetli ve sağlam kaldığını görmek murada ermeye, isteklerinin olmasına işarettir. Bir tahtaya veya bir direğe bir çivi çaktığını gören kötü ve yalancı bir kimseden sadık olmasını ister.

Cabir’ül-Magribi’ye göre; rüyada görülen çivi demirden ise, rüya sahibinin işleri aksi gider. Eğer ağaçtan veya kemikten ise kuvvete ve iyi hale delalet eder. 

Rüyada elindeki demirden çiviyi bir yere çaktığını görenin bir oğlu olur. Bu çocuk ilim ve hikmet tahsil eder. Bir altın veya gümüşten bir çivi çaktığını gören, zengin olur ve ticaretle para kazanır.

Ebu Said El-Vaiz’e göre; rüyada çivi görmek devlet büyüğü ile tabir olunur.

Cafer-i Sadık’a göre: Rüyada çivi görmek dört şekilde yorumlanır:

Kardeş,EvlatSadık dost,Evlenmek.

Bazı yorumculara göre: Rüyada çivi bulduğunu görenin bir ihtimale göre kardeşi olur. Duvara çivi çaktığını gören, kardeşiyle aynı yerde değilse birleşir ve beraber yaşar. Yere çivi çaktığını görenin biraderi izdivaç eder. 

Rüyada arkasına çivi çakıldığını gören kişinin oğlu tanınmış bir adam olur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada çivi görmek, devlet başkanına işarettir.

Rüyada çivi görmek ne anlama gelir; ordu, asker, yardımcı ve sayılı paralara işarettir. Çivi, halkın işlerine koşturabilmesi için vasıta olan bir adama işarettir. Çivi evlenmeye işarettir.

Bir seye çivi çaktığını gören kimse evlenir. Çok çivi kuvvet ve menfaata işarettir. Rüyada çivileri görmek, kızgınlığını gidermeye işarettir. Çivi, fesatçı bir toplulukla sohbet eden insanlara da işarettir.

Ç

Rüyada Çam Ağacı GörmekRüyada çam ağacı görmek, şöhretli, yüce, asil, mal ve hayrı az, cimri ve hırsızların kendisine sığındığı bir...

Ç

Rüyada Çalışmak Görmek Bir kimse rüyada iyi bir iş istemeye çalıştığını görse, muradına kavuşur. Bir başkasını çalıştırarak, kendisinin sadece ona...

Ç

Rüyada çalı fasulyesi topladığını görmek, zengin bir kimseden yardım göreceğinize işarettir. Çalı fasulyesini yediğini gören işlerinde başarılı olur.  

Ç

Rüyada görülen çalı kolay rızkı ifade eder. Rüyasında çalı ağacı veya dalı gören kimsenin, güzel bir çocuğu olur.Çalıları temizlemek, üzüntü...

Ç

Rüyada ateş çakmak, sıhhat ve hakikati meydana çıkıncaya değin bir işi teftiş etmeye yorumlanır. Bir kimse ısınmak için ateş yaktığını...

Ç

Rüyasında doğan kuşu görmek, bir erkek çocuğu veya kendi cebinden başka bir şey düşünmeyen zalim bir devlet başkanını ifade eder....

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler