Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Damar Görmek

108

Rüyada damar görmek damar, kişinin akrabaları ve kavmidir. Damar tıkanıklığı ve damar kesilmesi, bu damarın temsil ettiği kişinin memleketini terk ettiğine, akraba ile ilişkili kestiğine işarettir.

Rüyada damardan kan kaybetmek yoksul için mala, zengin için mal kaybına; damarların çok bariz olarak görülmesi, gelirde görülecek azalmaya delalet eder.

Rüyasında kişi vücudunda mor ve belirgin bir damar görürse gayretlerinin sonucunu olumlu olarak alacak demektir. Damarın rengine göre yorumlanır.

Rüyada damar görmek tabiri güzellikle yorumlanır. Rüyada damarlarının şiştiğini görmek, güzelleşmesi için makyaj yapacağına; damarının kesildiğini görmek, hastalanacağına; damarından kan aktığını görmek, ecelinin yaklaştığına; damarından ameliyat yapıldığını görmek, ev halkından birisinin veya eşinin evden ayrılacağına delalet eder. 

Yorumculardan bazıları, damarı kişinin bağlı olduğu aile ile veya aşiret ile yorumlarlar. Bu yoruma göre, rüyasında damarının kesildiğini görmek, aile bağlarının kopmasına delalet eder. 

Rüyada damarlarının görünür şekilde açık olduğunu görmek, eğer çiftçi ise tarlalarına giden su yollarının bozulduğuna; damarlarının hepsinin birden kesildiğini görmek, o çiftçinin bağ veya tarlasına giden su yollarının tamamen tıkandığına delalet eder. 

Rüyasında damarından kan alındığını görmek, akan kan miktarı kadar malından zarar edeceğine veya parasının elinden çıkacağına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Damarın güzelliği o kimsenin güzelliğine; damarın bozuklugu ise, o kimsenin bozukluğudur. Bir kimseye rüyada bir sebepten dolayı damarının bozulması, o kimsenin akrabasından birisinin ölümüne işarettir. 

Bazen damarın kesilmesi, rüya sahibinin ölmesiyle akrabasından ayrılmasına işarettir. İnsanın damarları soy ve kabilesidir. 

Rüyada damarlarından birinin yok olduğunu gören kimse, akrabasından ayrılır. Damarlar bostanın su kanalı gibidir. Rüyada damarlardan birinin veya hepsinin kesildiğinin görülmesi, rüya sahibinin bahçe ve bostanının su yolunda meydana gelecek bozukluğa işarettir. 

Rüyada damarların açık olarak görülmesi, rüya sahibinin hububat ve ziraatına veya emlak ve akarlarına su vermenin mümkün olmayacağına işarettir. 

Kan almak için meŞhur olan damarlar ve daima hareketi mutad olan nabızlar; hayat, rızık aile ve aşiretinin büyüklerine işarettir. Rüyada elinin damarlarından kan aktığını gören kimse, zengin ise o kan miktarı elinden mal gider. Eger fakir ise, akan miktarca eline mal geçer.

Damar

D

Rüyada Dakika Görmek Rüyada dakika, dakikalar zamana bağlı bir işiniz, sorumluluğunuz olduğunu ve bu zamanında tamamlamanız gerektiğini işaret eder. Rüyada...

D

Rüyada Daire Çizmek Görmek Rüyada daire çizmek görmek işyerinizde elde etmek istediğinizden daha az bir başarı elde edeceğinizin işaretidir. Rüyada...

D

Rüyada Daire Görmek Daire apartman dairesi, oturulan ev anlamındadır. Rüyada daire görmek işinizde yapmayı düşündüğünüz değişikliği gerçekleştireceğinize işaret eder. Rüyada...

D

Rüyasında dağlandığını görmek, makbul ve iyi olmayan bir yere para harcamak demektir. Vücudunun bir kaç yerinden birden dağlandığını görmek, şerri...

D

Rüyada dağlama görmek, harcanan mala yorumlanır. Bir rivayete göre sahibinin hastalığına delâlet eder. Bazıları rüyada dağlama görmeyi acı sözle yorumlarlar....

D

Rüyada Dağıtmak Görmek Rüyada bir şeyleri ihtiyacı olanlara dağıtmak, dağıttığını görmek gerçek yaşamınızda hakkaniyete dikkat eden, dürüst bir karaktere sahip...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler