Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Emanet Görmek

91

Birine emanet bir şey bırakmak sırlarını ona açmaya, kendinden bir parçayı bir insanla paylaşmaya işaret eder, insani bir durumdur ancak zaaflarınızdan faydalanacak kişilerle sır paylaşmak konusunda dikkatli olunmalıdır.

Kişinin kendi eşine emanet bir şey vermesi ve eşinin onu saklaması hamile kalmasına, aldığı emaneti iade etmesi halime kalmamasına işaret eder.

Kendine bir can emanet edilmesi bazen insanoğluna, onun yaratılış gayesine, bu gayeyi layıkıyla yerine getirmesi gerektiğinin habercisidir.

Emanete ihanet etmek kulluğun bilincinde olmamaya, ahdini yerine getirmemeye; emanete sahip çıkmak, İslam dininin prensiplerine göre tanzim edilen bir hayat yaşamaya delalet eder.

Rüyada emanetine ihanet edildiğini görmek kalbini kıracak bir durumla karşı karşıya kalacağına ve bu durumdan sıyrılmak için başka insanların da kalbini kıracağı şeklinde yorumlanır.

Kişiye bir şey emanet edilirse ciddi, güvenilir, iyi niyetli kimselerle gizli bir işe girişir. Kendisi bir şey emanet ederse de sırrını yakın biriyle paylaşır ve dertten kurtulur.

Rüyada bir kimsenin bir adama emanet mal bırakması, o adamın o kimsenin sırrına vakıf olmasına işarettir.

Bir kimsenin, rüyada emanetini bir ölüye bırakması, o kimsenin sırrını gizleyip ifşa etmeyecek bir kimseye söylemesine işarettir. Bazen bu rüya emanetin zayi ve mahvolmasına işarettir yani sırrını paylaşmak onu ne rahatlatır ne de derdine deva olur. Rüyada emaneti bir hayvana bırakmasının tabiri de böyledir.

Bir kimsenin rüyada emanetini, onu korumaya ehil olmayan bir kimseye bırakması, onun sırrını ifşa edeceği birisine söylemesine işarettir.

Bir kimsenin rüyada cüzdanını bir adama emanet bıraktığını görmesi, onun o adama sırlarını söylemesine işarettir.

Bazı tabirciler kişinin savaş halinde olduğu biri varsa kendisine emanet bırakılan kimse gelip ve emaneti bırakan da mağluptur, dediler.

Bir kimse rüyada birisine sevdiği bir insanı emanet ettiğini görse o insandan artık uzaklaşmak zorunda kalır, bu durum onu üzecek ama buna zamanla alışacak şeklinde yorumlanır.

 

Emanet

E

Rüyada Eciş Bücüş Görmek Rüyada çarpık âzalı birini veya eğri büğrü bir şey görmek, fitne ve kargaşaya, insanları birbirine düşürecek...

E

Rüyada Ecevit İsmi GörmekEcevit isminin anlamı çevik, çalışkan, açık fikirli, yaramaz, sinirli kimse demektir. Rüyada Ecevit ismini duymak, Ecevit olarak...

E

Rüyada Ecel Görmek Kişinin eceline dair rüya görmesi hayırlara işarettir. Bir kimse ecelinin geldiğini görürse ömrünün uzamasına, ecelinin gelmiş olduğunu...

E

Rüyada Ebucehil Karpuzu GörmekRüyada Ebucehil karpuzu görmek üzüntü ve kedere; korkak, çığırtan ve kötü huylu kimseye delalet eder. Rüyada bu...

E

Rüyada Ebu Cehil'i görmek, üzüntü ve kedere yorumlanır.

E

Rüyada Hz. Ebu Bekir (R.A.)'i görmek, hilafet ve imamete, akranı arasında yüceliğe ve kıymetli kişiler arasında tutulmaya yorumlanır. Bazen O'nu...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler