Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Eşek (Dişi) Görmek

537

Seyyid Süleyman, Kirmani demiştir ki: Rüyada dişi eşeğe binmek; bolluk ve berekete işaret eder. Dişi erkeğin hamile kalması, rüyayı gören kimsenin arzuladığı bir şeyin olacağına delalet eder.

Dişi bir eşeği, arkasına yükleyerek istediği yere giden; maşiatı için tüm işlerinde çaba ve gayretini ortaya koyacağına işaret eder.

Malik olduğu dişi eşeğin öldüğünü görenin; hanımının öleceğine işaret eder. Dişi merkebini sattığını, üzerinden indiğini yahut eşeğinin zayıf olduğunu görmek, zarara, ziyana ve yoksulluğa delalet eder.

Bazı tabircilere göre, dişi eşek görmek, kötü huylu bir kadına ve terbiyesiz bir hademe ile tabir edilir. Kendisine eşek sütü getirildiğini ve ondan içtiğini gören hastalığa yakalanır.

Ebu Said’ül Vaaz diyor ki: Rüyasında dişi eşeğe binen, dünya evine girer. Merkebin katır yavrusu olduğunu gören kimsenin, gayri meşru yoldan çocuk sahibi olacağına delalet eder. Malik olduğu dişi eşeğin, semiz ve kuvvetli olduğunu gören; ümit etttiği şeye kavuşur. İyilik ve mutluluğa erişir.

Siyah eşek; ticarete ve kazanca, yüksek mevkiilere ve sevince delalet eder. Beyaz eşek; saygınlık, mevki, güç, nimet, mutluluk ve rahata işaret eder.

Yeşil eşek; takva yani dinde önde olmaya, doru eşek; ferah bir hayata, yardım ve zafere, sarı yani kula eşek; aksilik, borç, gam ve kedere delalettir.

Cafer-i Sadık buyurmuştur ki: Rüyada eşek görmek; şunlarla tabir olunur. Kısmet açıklığı, denilenin yapılması, başkanlık, mal, kadın, cariye, kuvvet, saygınlık ve makam.

Eşek (Dişi)

E

Rüyada Eciş Bücüş Görmek Rüyada çarpık âzalı birini veya eğri büğrü bir şey görmek, fitne ve kargaşaya, insanları birbirine düşürecek...

E

Rüyada Ecevit İsmi GörmekEcevit isminin anlamı çevik, çalışkan, açık fikirli, yaramaz, sinirli kimse demektir. Rüyada Ecevit ismini duymak, Ecevit olarak...

E

Rüyada Ecel Görmek Kişinin eceline dair rüya görmesi hayırlara işarettir. Bir kimse ecelinin geldiğini görürse ömrünün uzamasına, ecelinin gelmiş olduğunu...

E

Rüyada Ebucehil Karpuzu GörmekRüyada Ebucehil karpuzu görmek üzüntü ve kedere; korkak, çığırtan ve kötü huylu kimseye delalet eder. Rüyada bu...

E

Rüyada Ebu Cehil'i görmek, üzüntü ve kedere yorumlanır.

E

Rüyada Hz. Ebu Bekir (R.A.)'i görmek, hilafet ve imamete, akranı arasında yüceliğe ve kıymetli kişiler arasında tutulmaya yorumlanır. Bazen O'nu...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler