Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Et Görmek

80

Pişmiş et görmek yahut onu yemek kolaylıkla elde edilen hayır ve menfaate, Eti kızarttığını ya da kebap yaptığını görmek kendisinin yahut bir yakınının hastalanmasına, Kasaptan et aldığı halde onu eve götürmediğini görmek hastalıktan sonra şifaya, Kasapttan aldığı eti eve getirip, onu afiyetle yemek güzel nimetlerle rızıklanmaya, Etin parçalanarak dağıtıldığını görmek, varlıklı birinin vefatı ile birlikte malının vereseler tarafından taksim edilmesine, Pişmemiş et gıybet ve üzüntüye, Sığır eti sıhhate ve ucuzluğa; at, arslan ve kaplan eti şeref ve yüceliğe, katır eti hastalık ve maraza, deve eti düşman malına, devekuşu eti kır ve ormanlık yerlerden rızka, kaz ve ördek eti mal ve nimete, ceylan eti güzel bir kadının malına, kümes hayvanlarının eti refah ve mala, kuş etleri gaddar kimsenin malına, fil eti büyük bir kimseden az bir mala, Et dilimleri rızka yahut gizlenen şeyin açığa çıkmasına, Üzerinde et parçalanan kütük, insanları birbirine düşüren kötü niyetli birine, Terbiye edilmiş yahut kıyma yapılmış et bekar için eşe, kadın için erkek çocuğa, diğerleri için kazançlı ve karlı bir ortaklığa, Et yemeği afiyet ve güzel geçime, Her çeşit etli yemek fakir için zenginliğe, durumu iyi olanlar için ilme, faydalı rızka ve sevince delalet eder.

Ayrıca Bakınız; Yağ.

Rüyada et yemek, pek de hayırlı sayılmaz. İnsan eti yemek çok fena bir dedikodu, koyun eti hastalığı veya felaketi, kuş eti yiyenin ise muradının olacağına işarettir.

Rüyada et yemek, iyiye yorulmaz. Özellikle çiğ et daima kötüye yorumlanır. Bir kasapta asılı duran etler çevreyi de ilgilendiren sorundur.İnsan eti dedikodu olacağını bildirir. Rüyasında bir kasaptan et alan kimsenin sağlığı bozulacak demektir. Koyun eti sağlığın bozulacağını ve kötü olayların habercisidir. Kuş eti yemek isteklerin olacağına işaret eder. Kokmuş et çok kötü sayılır. Et yemekleri yemek kazancın helal olmadığının işaretidir.

Çiğ et görmek, iş hayatında birtakım sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir. Pişirilmiş et, sizin hedeflerinize başkalarının ulaşacağına işarettir.

Çiğ et, hastalık, sıkıntı, üzüntüdür. Et kokmuş ise daha kötü sayılır.

Rüyada görülen et, eger pismis ise, mala işarettir. Çiğ etin tümü, agn, hastalık ve ızdıraplara işarettir. Kasaptan et almak, musibet ve kedere işarettir. Taze et ölüme ve gıybet etmeye de işarettir.

Rüyada bir insanin etini gören kimse, o insani giybet eder. Rüyada kendi vücudunun etini yediğini gören kimse, kendi kazançından ve elinin emegiyle meydana getirdigi seyden yer. Bir kadin diger kadinin etini yediğini görse, o kadin diger kadinla sevicilik eder. Rüyada kendi etini yediğini gören, zina yapar. Yilan eti düşman tarafindan bir maldir. Eger yilan eti pisman olmayip çiğse, onu yiyen kimsenin, düşmanının gıybetine düşmesine işarettir.

Yirtici hayvanların eti, maldir. Yirtici kuslarin eti de böyledir. Domuz eti haram maldir. Pastirma görmek, ölüleri gıybet etmeye işarettir. Bir kimsenin rüyada zayif et yemesi onun malca noksanligina işarettir. Bir kimsenin rüyada eliyle dokunmaksızın görmüş oldugu erkek deve eti, baba ve bir düşman tarafından meydana çıkacak mala işarettir. Eger o ete eliyle dokunursa, o kimseye kaba bir düsman tarafindan bir keder isabet eder. Erkek deve etini pismis oldugu halde yiyen kimse, bir adamin malini yer ve çokça hasta olur, sonra yine kurtulur. Sigir eti zahmet, meşakkat ve az is yapmaya işarettir.

Rüyada kendi evinde yüzülmüs, parçalanmış koç eti gören kimse, tanimadigi bir adamla buluşur ve ziyafet yapmak suretiyle görmedigi ve tanimadigi bir kimseyi davet eder veya birtakim dost ve arkadas kazanip onlarla mesrur olur. Eğer kendi evinde yüzülmüs, ancak parçalanmamış koç eti görse, o kimsenin aniden görecegi bir bela ve musibete işarettir. Eger koyun eti yagli ise, o kimse bir ölünün malina varis olur. Bir kimse rüyada çiğ et yediğini görse, bu rüya hayirdir. Eger çiğ eti görse ve onu yemese bu rüya iyi degildir. Bir kimse rüyada pismis eti yediğini görse, o kimsenin mali artar. Eger pismis eti ihtiyar bir adamla beraber yese, o kimsenin ileri gelenler yaninda kadri ve sani yücelir. Kebap edilmis sigir eti, korkudan emin olmaktir. Eger bir çocuk bekliyorsa, dogacak çocuk oglandir.

Bazi tabirciler kebap edilmis sigir eti, rızka ve ucuzluga işarettir, dediler.

Rüyada sigir veya öküz eti yediğini gören kimse, hakime götürülür. Tavuk eti kadin tarafindan menfaatlanmaya işarettir. Et hastalıktan sifa bulmaya üzüntü, keder ve sikintilann gitmesine işarettir. Haramligina icma vaki olmus et, haram maldir. Kus eti yolculuk yapmak suretiyle fayda elde etmektir.

Bazen de rüyada kus eti yemek, Cennete ve kişiyi Cennete yaklaştıran salih amellere işarettir. Vahşi hayvan eti helal olan riziktir. Bazen onda bulunan bir sebepten dolayi meşakkat ve tehlikeye de işarettir. Balik eti, kolay kazanılan ve afiyetli bir riziktir. Bazen balik eti, deniz tarafindan temin edilecek menfaata işarettir. Insan eti, düşmana galip gelmektir. Taninmayan et ve kan görmek, galip gelmeye ve fitneye işarettir.

Kus etleri pişmiş veya kebap yapilmis oldugu halde bir kadin tarafindan hile ve zulümle elde edilecek rizik ve maldir. Eger iyice pismemisse, rüya sahibinin bir kadini zalim oldugundan giybet etmesine işarettir. Rüyada yenmesi helal olmayan kus etini yediğini gören kimse, hilekar ve zalim bir kavmin malini yer. ördek eti, erkeklerden mütedeyyin ve salih kimseler tarafından meydana gelecek menfaata işarettir. Kebap edilmiş veya kizartilmis kus yavrulan, zahmet ve meşakkat içinde kazanılacak bir maldir.

Bir kimse rüyada kendi etini fazla görse, o kimsenin geçimi yoluna girer. Eger o kimse hasta ise, kurtulur. Bir kimse kendi etinin noksan oldugun görse, o kimsenin islerinin durgunluguna veya hastaligina yahut kendi durumunun ya da ticaretinin noksanligina işarettir.

Abid ve zahid bir kimse rüyada kendi etinin fazla oldugunu görse, ibadet yapmaktan usanir, dünya ve zevkleriyle mesgul olur. Abid ve zahid bir kimsenin kendi etini eksik görmesi, yukarda geçen tabirin aksinedir. Meçhul et helak olmus kimselerin geriye biraktiklari mallarina işarettir.

Rüyada insan eti aldiğini gören kimse, geçerli olmayan bir mal satin alir. Bir kimse rüyada kendi etinin siyah ve gök renkte yahut parça parça kesilip yere düştüğünü görse, o kimseye ariz olacak şiddetli bir azaba veya tutulacagi bir hastaliga işarettir.

Bir kimse rüyada kendisinde gördüğü fazla eti yerse, o kimse malinin kazancim yer. Sermayesini birakir. Rüyada kendisinin fazla olmayan etini yediğini gören kimse, sermayesini zayi eder, veya bir is yaptigindan dolayi pişman olur.

Sanılanın aksine et rüyaları hiçte iyi sayılmaz. Özellikle çiğ et daima kötüye yorumlanır. Hastalık, dert, sıkıntı, üzüntü olarak alınır. Rüyasında bir kasaptan et alan kimse hastalanır. Et kokmuşsa durum daha da kötü sayılır. Et yemekleri daima haram karışmış kısmet olarak bilinir. Bir kasapta asılı duran etler çevreyi de ilgilendiren sorundur.

Sanılanın aksine et rüyaları hiçte iyi sayılmaz. Özellikle çiğ et daima kötüye yorumlanır. Hastalık, dert, sıkıntı, üzüntü olarak alınır. Rüyasında bir kasaptan et alan kimse hastalanır. Et kokmuşsa durum daha da kötü sayılır. Et yemekleri daima haram kar

E

Rüyada Eciş Bücüş Görmek Rüyada çarpık âzalı birini veya eğri büğrü bir şey görmek, fitne ve kargaşaya, insanları birbirine düşürecek...

E

Rüyada Ecevit İsmi GörmekEcevit isminin anlamı çevik, çalışkan, açık fikirli, yaramaz, sinirli kimse demektir. Rüyada Ecevit ismini duymak, Ecevit olarak...

E

Rüyada Ecel Görmek Kişinin eceline dair rüya görmesi hayırlara işarettir. Bir kimse ecelinin geldiğini görürse ömrünün uzamasına, ecelinin gelmiş olduğunu...

E

Rüyada Ebucehil Karpuzu GörmekRüyada Ebucehil karpuzu görmek üzüntü ve kedere; korkak, çığırtan ve kötü huylu kimseye delalet eder. Rüyada bu...

E

Rüyada Ebu Cehil'i görmek, üzüntü ve kedere yorumlanır.

E

Rüyada Hz. Ebu Bekir (R.A.)'i görmek, hilafet ve imamete, akranı arasında yüceliğe ve kıymetli kişiler arasında tutulmaya yorumlanır. Bazen O'nu...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler