Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Giyinmek Görmek

95

Bir kimsenin rüyada bir şeyi giydiğini görmesi, rüya sahibinin iş ve durumuna delâlet eder. Çünkü hadis-i şerifte şöyle buyurulmuştur: “Şu sırlar hakkında Allah’tan korkun. Bir kişi bir sırrı gizlediği zaman, Allah ridasını o kimseye giydirir. Eğer sakladığı sır hayırsa mükâfatı hayır, şer ise cezası da şerdir.” 

Bir kimsenin rüyasında üzerine giydiği elbisede uğursuzluğu ifade eden bir şey bulunmadığı takdirde yenisi eskisinden hayırlıdır.

Rüyada beyaz elbise giydiğini görmek

Rüyada beyaz elbise giydiğini görmek, heybet, vakar ve övünmek ile tabir olunur.

İpekli elbise giydiğini görmek

İpekli elbise giymek, izzet, yücelik ve rütbeye delâlet eder. Eğer ipek elbise ölü üzerinde görülürse, o elbise cennet ipeğine delâlet eder.

Altınla işlenmiş elbise giydiğinizi görmek

Altınla işlenmiş elbiseyi görmek, düşmana galip gelmeye işarettir.

Düğmeli elbise giydiğini görmek

Kişinin rüyada düğmeli elbise giydiğini görmesi, şiddete veya kaybolmakla dağılmış şeyleri toplamaya veya bekâr ise evlenmeye delâlet eder.

Sarığı ayağına sardığını veya ayakkabısını başına giydiğini görmek

Rüyada sarığı ayağına sardığını veya ayakkabısını başına giydiğini görmek, musibet ve belâya delâlet eder.

Siyah elbise giydiğini görmek

Siyah elbise ululuk ve yücelik işaretidir.

Yeşil elbise giydiğini görmek

Yeşil elbise giyme ise şehitlik mertebesine delâlet eder.

Pamuktan mamul elbise giydiğinizi görmek

Pamuktan mamul elbise, sünnete işarettir.

Yün elbise giydiğini görmek 

Rüyada yün elbise görmek sefa ile tabir edilir. Ancak yün elbise sert, kaba ve onu giyen kişiye yakışmıyorsa, o takdirde bu rüya, fakirlik ve zillete delâlet eder.

Cübbe giydiğini görmek

Rüyada cübbe giydiğini görmek, uzun ve saadetli bir ömre alâmettir.

Yırtmaçlı elbise giydiğini görmek

Yırtmaçlı elbise giymek, üzüntü, keder ve sıkıntıdan halâs olmağa delâlet eder.

Ziynet elbise giydiğini görmek

Ziynet elbise ise, toplanmış mal, sermaye veya mesture ve güzel bir kadına delâlet eder. Her şeyin en güzelini Allahu Teâlâ bilir. Ona hamt eder, O’ndan yardım dilerim.

Kadınlara mahsus elbiselerin bekâr erkekler üzerinde görülmesi

Rüyada kadınlara mahsus elbiselerin bekâr erkekler üzerinde görülmesi o elbise miktarınca kadına, erkeklere mahsus elbisenin de bekâr üzerinde görülmesi, o elbise miktarınca kocayı ifade eder.

Giyinmek

G

Rüyada Gelinlik Görmek Rüyada gelinlik görmek iki şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişi bekâr birisi ise en kısa zamanda ailesi tarafından...

G

Rüyada Gelincik Çiçeği GörmekRüyada gelincik çiçeğini görmek, rengi kırmızı olduğundan ateşe veya deveye yahut üzerinde siyah ben bulunan gül gibi...

G

Rüyada gelincik, alçak, zalim, kalbi katı ve merhameti az olan kimse ile yorumlanır. Evine gelincik girdiğini gören kimsenin evine hilekâr...

G

Rüyada Gelin Görmek Rüyada gelin görmek daima iyiye yorumlanır. Kısmet, neşe, huzur, müjde, yaklaşan güzel günlere işaret eder.Rüyada gelin veya...

G

Rüyada Geğirmek Görmek Ne Demektir Ne Anlama Gelir Rüya YorumuRüyada geğirmek, hakikati olmayan bir sözdür. Bazen de, fakir için zenginliktir.

G

Rüyada dar bir geçitten geçmek zorunda bulunduğunuzu ve oradan bin bir zorlukla geçtiğinizi görmeniz, çok zor ve halli mümkün olmayacak...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler