Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Gusül Görmek

82

Rüyada guslettiğini gören, günahına tövbe eder, sağlığına kavuşur, sıkıntıdan kurtulup, feraha erer.

Bir kimsenin guslettiğini ve ardından eski bir kıyafet giydiğini görmek

Bir kimsenin rüyasında guslettiğini ve ardından eski bir kıyafet giymesi, üzüntüden kurtulacağına fakat yoksullaşacağına işarettir.

Gusül abdesti aldıktan sonra yeni elbise giydiğini görmek

Gusül abdesti aldıktan sonra yeni elbise giydiğini gören, sağlığına erişir ve üzüntüden kurtulur.

Bekâr bir kimsenin dolu bir havuza gusletmek için girdiğini görmek

Bekâr bir kimsenin rüyasında dolu bir havuza gusletmek için girmesi yakın bir zamanda evleneceğine yorumlanmaktadır.

Küçük bir kaptan gusül abdesti aldığınızı görmek

Küçük bir kaptan gusül abdesti aldığınızı görmek, sizden gizli bir şekilde alınan malınızın geri gelmesine delildir.

Cünüpken guslettiğinizi görmek

Rüyasında cünüpken guslettiğinizi görmek, günahlarınıza tövbe etmenize işarettir.

Cuma günü için gusül abdesti aldığınızı görmek

Cuma günü için gusül abdesti aldığınızı görmek, akrabalarınıza karşı iyilikte bulunmanız gerektiğine tabir edilmektedir.

Guslünü tamamlayıp banyodan çıktığını görmek

Rüyasında guslünü tamamladığını ve banyodan çıktığını gören kişinin yarım kalan işlerinin de tamamlanacağına yorumlanır.

Çok sıcak suda gusül abdesti aldığınızı görmek

Gusül abdesti alırken suyun sıcaklığı çok ise, o sıcaklık derecesinde, üzüntü ve kedere delildir.

Yazın sıcak su ile gusül abdesti aldığınızı görmek

Yazın sıcak su ile gusül abdesti aldığını gören, hastalığa, yoksulluğa, erişir.

Kışın sıcak su ile guslettiğini görmek

Kışın sıcak su ile guslettiğini gören, şifa bulur rahata kavuşur. Kışın soğuk su ile abdest almak, keder ve üzüntü manasını taşır.

Yazın soğuk su ile abdest aldığını görmek

Yazın soğuk su ile abdest aldığını gören, gam ve kederden kurtulur.

Başkası tarafından yıkandığınızı ve o kimse tarafından gusül abdesti aldığınızı görmek

Başkası tarafından yıkandığınızı ve o kimse tarafından gusül abdesti aldığınızı görmek, size faydası dokunacak kişiye tabirdir.

Toprak ile abdest aldığınızı görmek

Toprak ile abdest aldığınızı görmek, düşmanınız ile barışmaya, istek ve arzularınıza kavuşmaya, günahlarınıza tövbe etmeye, sıkıntıdan kurtulmaya, varsa borcunuzu ödemeye, dini bilgilerinizin artacağına işarettir.

Ölü bir kimseye gusül abdesti aldırdığınızı görmek

Rüyanızda ölü bir kimseye gusül abdesti aldırdığınızı görmek, o kimsenin borcunu üstleneceğiniz manası taşımaktadır.

Bir ölünün kendisine abdest aldırdığını ve yıkandığını görmek

Bir ölünün kendisine abdest aldırdığını ve yıkandığını görmek, hayır ve bol rızka kavuşmaya, kazancın çoğalmasına, hayırlı evlat sahibi olunacağına, tabir olunmaktadır.

Seyyid Süleyman, Ibn-i Sirin demiştir ki: Denizde veya nehirde guslettiğini gören, Allah’tan korkan dindar biridir. Bir başka yoruma göre bu rüyayı gören; sıkıntısından kurtulur.

Temiz ve saf suyla gusül eden, üzüntüdeyse; selamete çıkar. Borçlu ise; borcunu öder. Hastaysa; şifaya kavuşur. Allah’ın rahmetine mazhar olup korkularından kurtulur. Ahireti aydınlık olur.

Bulanık veya pis su ile gusül eden; sonu hayır olmakla beraber, başlangıçta birçok dertlerle uğraşır. Cünüp olduğu için, caiz olan bir şeyle gusül etmek; her bakımdan iyidir.

Kullanılması caiz olmayan bir şeyle gusül etmek; bunun zıddıdır. Bu haldeyken gusül edecek su bulamayan; dünya ve ahirette zahmet çeker.

Cuma ve bayramlar için gusül edenin; ahirette derecesi yüksek olur. Yıkanıp elbise giymek; bütün sıkıntılardan kurtulmaktır. Elbisenin yeni olması bu yorumu kuvvetlendirir.

Birini yıkadığını görmek; onu manen temizlemektir. Başkası tarafından yıkandığını görmek; yıkayan şahsın rüya sahibi hakkında güzel düşündüğüne delalettir. Yıkanırken kullanılması caiz olmayan bir şeyi görmek; bir konuda yanılmaktır.

Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Gusül; dinde temizliğe ve takvada ileri dereceye işarettir. Bir görüşe göre; şeref, itibar ve güzel isimdir. Rüyayı görenin bu meziyetleri artar.

Gusül

G

Rüyada Gelinlik Görmek Rüyada gelinlik görmek iki şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişi bekâr birisi ise en kısa zamanda ailesi tarafından...

G

Rüyada Gelincik Çiçeği GörmekRüyada gelincik çiçeğini görmek, rengi kırmızı olduğundan ateşe veya deveye yahut üzerinde siyah ben bulunan gül gibi...

G

Rüyada gelincik, alçak, zalim, kalbi katı ve merhameti az olan kimse ile yorumlanır. Evine gelincik girdiğini gören kimsenin evine hilekâr...

G

Rüyada Gelin Görmek Rüyada gelin görmek daima iyiye yorumlanır. Kısmet, neşe, huzur, müjde, yaklaşan güzel günlere işaret eder.Rüyada gelin veya...

G

Rüyada Geğirmek Görmek Ne Demektir Ne Anlama Gelir Rüya YorumuRüyada geğirmek, hakikati olmayan bir sözdür. Bazen de, fakir için zenginliktir.

G

Rüyada dar bir geçitten geçmek zorunda bulunduğunuzu ve oradan bin bir zorlukla geçtiğinizi görmeniz, çok zor ve halli mümkün olmayacak...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler