Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Harap Görmek

110

Kendisini yıkılmış ve viran olmuş bir yerde görmesi, gücünün yetmeyeceği bir halkla kavga etmeye delalet eder.

Şehrin harap olduğunu görmek

Bir şehrin yer sarsıntısından veya başka bir sebepten harap olduğunu görmek, o yerde bir kişinin ölümüne veya halkın büyüklerinin makamlarını kaybedeceklerine delalet eder.

Bir köyün harap olduğunu arazisinin bir daha kullanılmadığını görmek

Bir köyün harap olduğunu arazisinin bir daha kullanılmadığını, o köy halkına belanın musallat olacağına delalet eder. Köyü gelişmiş bir halde görse, köylünün dindar olduğuna işaret eder.

Evinin duvarlarının selden harap olduğunu görmek

Evinin duvarlarının selden harap olduğunu gören kimsenin eşinin öleceğine delalet eder. Evinin, üzerine yıkıldığını, toz ve toprağın birbirine karıştığını görse, hastalığa işaret eder. Bazıları da, tavanın o kimse üzerine yıkılması musibet, şiddet ve meşakkattir, dediler. 

Harap bir yerin, sağlam ve güzel yapılı bir yere döndüğünü görmek

Harap bir yerin, sağlam ve güzel yapılı bir yere döndüğünü gören kimsenin dininin güzelliğine ve hidayete dönmesine işaret eder.

Oda, ev ve köşkünden bir şeyin içe doğru düştüğünü görmek

Bir kimse oda, ev ve köşkünden bir şeyin içe doğru düştüğünü görse, rüyayı görenin kaybı varsa bulunur.  Yanında kız veya kız kardeşi yahut bunlardan başka, kocaya varma zamanı gelmiş kız varsa, dünürü ve taliplisi çıkar.

Rüzgârın bir evi yıktığını görmek

Rüzgârın bir evi yıktığını görmek, birisinin öldürülmesine işaret eder.

Bir evi veya eski binaları yıktığını görmek

Bir kimse bir evi veya eski binaları yıktığını görse, o kimseye üzüntü, keder ve şer isabet eder.

Evinin hepsinin veya bir kısmının, üzerine yıkıldığını görmek

Evinin hepsinin veya bir kısmının, üzerine yıkıldığını gören kimsenin evinden birisi ölür. Yahut evin sahibesine büyük bir musibet gelir.

Bir kadının bacasının ve tavanının yıkıldığını görmesi

Bir kadın rüyada bacası ve tavanına yıkıldığını görse, kocasının ölmesine işaret eder. Yapılı ve senli bir yerin harap olduğunu görmek o yerde meydana gelecek musibete işaret eder.

Evinin direğinin kırıldığını veya yıkıldığını görmek

Evinin direğinin kırıldığını veya yıkıldığını gören kimsenin veya ailesinden sevdiği birisinin ölmesine işaret eder.

Harap

H

Rüyada Hacerü'l Esved, hacca gitmeye yorumlanır. Rüyada Hacerü'l-Esved'i kestiğini gören kimse, halkı kendi görüşü üzerinde toplamayı arzular. Hacerü'l-Esved'i söküp, kendisi...

H

Rüyada, şer'i ölçüler içerisinde haccettiğini, Kâbe-i muazzamayı tavaf edip hac farizalarını yerine getirdiğini görmek, dininde güzellik ve istikamete, kavuşacağı sevaba,...

H

Rüyada Hacca Gitmek Görmek Rüyada hac ibadetinin yapıldığı kutsal mekânları görmek, hayır ve esenliğe işarettir. Mevsiminde hacca gidip, bu ibadeti...

H

Rüyada Hac Sûresi Okumak, Okuduğunu Görmek Rüyada Sure-i Haccı veya ondan bir ayeti okuduğunu görmek, defalarca hacca gitmeye işarettir.

H

Rüyada Hac Suresi Görmek Rüyada Hac suresi görmek Cafer-i Sadik' a göre; rüyasinda Hacc suresini tamamen veya bir kaç ayetini...

H

Rüyada Haç GörmekRüyada görülen haç, yalan söylemeye, koğuculuk yapmaya, zina ile iftira etmeye ve yalan yere şahadette bulunmaya yorumlanır. Bazen...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler