Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Akşam Namazı Kılmak Görmek

52

Rüyada akşam namazı kılmak, rüyayı gören kişinin kalbindeki güzelliğe, art niyetsiz iyi bir kişiliğe ve yaşamında doğru yolda yürüyen, güzel amellere sahip bir kişiliğe işaret eder. Rüya sahibinin hayatında çok istediği bir dileğinin sahip olduğu iyi niyet sebebiyle hayırlı bir şekilde gerçekleşeceğine, hayatına yeni güzellikler ekleneceğine işarettir. Eğer dara düşmüş, maddi ve manevi anlamda sıkıntıya düşmüş ise yakın çevresinde var olan kendi gibi iyi niyetli bir kişi tarafından yardım göreceğine tabir edilir.

Rüyada akşam namazı kılmak ne demek bazı rüya tabircilerine göre bolluk, bereket ve rızık olarak yorumlanmaktadır ve borçlu olan rüya sahibinin borcunu en kısa zamanda kapatacağını işaret etmektedir. Eğer rüya sahibi çalışan biriyse kazancının artacağına, işinde kademe atlayacağına ya da daha hayırlı bir işe gireceğine, eğer rüya sahibi bekar ise yakın zamanda yeni biriyle tanışacağına ve tanıştığı bu yeni kişiyle de geçmişini arkasında bırakıp evlenerek yeni ve çok güzel bir hayat yaşayacağına işaret eder.

Rüyada akşam namazı kılarken aynı zamanda ağlanıyorsa, yani ağlayarak namaz kılınıyorsa rüya sahibinin hayatında var olan ve çaresiz diye düşündüğü, kimseden yardım isteyemediği bir derdine hiç beklemediği bir anda çözüm bulacağına, hastalık sahibi ise hastalığına en yakın zamanda derman bulacağına delalet eder.

Rüyada akşam namazını kılarken gülen, bu yüzden namazı bir türlü bitiremeyen ve namazını bu yüzden kılamadığını gören kimsenin, gerçek hayatta her şey yolunda giderken aniden ve sebebini anlamadığı maddi bir çıkmaza düşeceği bu nedenle de çok üzüleceği ve maddi anlamda çok kayıplara uğrayacağı şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada akşam namazını eksik kılmak ise rüya sahibinin hayatta birtakım yanlışları olduğu, yanlış kişilerle arkadaşlık kurduğu ve dikkat etmezse kötü olaylar yaşayıp hem maddi hem manevi zorluklara düşeceğinin habercisidir.

Rüyada Akşam Namazını Cemaat ile Kılmak

Rüyasında akşam namazını cemaat eşliğinde kıldığını gören bir kimse, manevi anlamda huzura ulaşmış, ibadetini gönülden yapan, her zaman hayırlı dualar okuyan ve rızkı da gönlü de bol bir kişi şeklinde yorumlanır.

Rüyada cemaatle namaz kılmak dini açıdan maneviyatı kuvvetli birkaç insandan alınacak destek ve yardım demektir. Rüyayı gören kişinin bu kişiler sayesinde büyük bir maddi yükten kurtulacağı ve bu nedenle de manevi bir huzura erişeceğine işaret eder. Bu rüya genellikle hayırlı bir topluluğa, kişilerin Allah’ın hoşuna gidecek hal ve hareketlerde bulunmasına, birlik ve beraberliğe, toplum içinde yükselmeye, davranışlarınızla ilgi görmeye, insanların takdirini kazanmaya delalet eder.

Bazı rüya bilginlerine göre, rüyada akşam namazını cemaatle kıldığını gören kişi, yakın bir zaman sonra düğün ya da cenaze gibi bir topluluğa girecek ve bu toplumda hoşa giden hareketler sergileyecek ve bu nedenle de topluluk tarafından adından saygı ve duayla bahsedileceğini rivayet etmektedir. Fakat namazın kılındığı cemaat karalar içindeyse yani cemaatin kıyafetleri kara ise bu pek hayır olarak yorumlanmaz.

Rüyada Camide Akşam Namazı Kılmak

Cami biz Müslümanlar için kutsal bir mabettir. Bu nedenle de caminin rüyada görülmesi her zaman hayırlara vesile olmaktadır. 

Rüyada akşam namazını camide kılmak, rüya sahibinin hem bu dünyada hem de öbür dünyada huzura ereceği ve mutlu olacağının habercisidir. Rüya sahibi rüyasında akşam namazını camide tek başına kılıyorsa, rüya sahibinin çevresinde dara düşmüş, zorda olan birine destek vereceği bu nedenle de hayırlı dualar alarak hem çevredeki insanların hem de Allah’ın katında yükseleceğini delalet eder.

Eğer rüya sahibi rüyasında akşam namazını camide cemaat eşliğinde kılıyorsa, rüya sahibinin içinde bulunduğu hayırlı bir cemaat ile birlikte yardıma ihtiyacı olan birine yardım edeceğini delalet eder. Rüyayı gören kişi akşam namazını caminin avlusunda kılıyorsa, rüya sahibinin yapmış olduğu bir hata veya günahtan dolayı tövbe ettiği ve bu tövbesinin Allah katında kabul edildiğinin habercisidir.

Rüyada Akşam Namazı Kılmayı Öğretmek

Rüyada akşam namazı kılmayı öğretmek, rüyayı gören kişinin çok büyük bir sevaba vesile olacağına rivayet edilir. Rüya sahibinin yoldan çıkmış olan ya da kötü yola düşmek üzere olan bir yakınına manevi anlamda büyük bir destek sağlayacağı ve bu nedenle de o kişinin hayatına sihirli değnek değmişçesine iyi ve olumlu anlamda değişeceğini rivayet eder. Bazı rüya alimleri ise, rüyasında başkasına namaz kılmayı öğreten rüya sahibinin sevabı, hayrı, güzelliği yani maneviyatın bütün güzelliklerini diğer insanlara bulaştıran bir ışığa benzetmektedirler.

Eğer rüyada başkasının namaz kılmayı öğrettiği görüldüyse, namazı öğreten kişi de çevrede tanıdığınız bir kişi ise o kişiden size büyük bir destek geleceğini işaret eder. Eğer rüyada başkasının namaz öğrettiği görüldüyse ve namazı öğreten kişi daha önce tanınan bir kişi değil ise, rüya sahibinin ansızın ve farkında olmadan başka birine yardım edeceği ve bu yardımdan dolayı da büyük bir sevap işleyeceği şeklinde rivayet edilir.

Rüyada Akşam Namazı Kılmanın Psikolojik Tabiri

Rüyada akşam namazı kıldığını gören kişiler genelde maneviyatı kuvvetli, çok dualar eden, hayırlı ve gönülden ibadet eden insanlardır. Bu rüyayı gören kimselerin manevi anlamda huzura erdiği, bu nedenle de yaşamlarında mutlu oldukları, sıkıntıların kolaylıkla üstesinden gelebilen güçlü kişiliğe sahip insanlardır. Bazı uzmanlar ise rüyada namaz kılan insanların aslında dini vecibelerini yerine getirmeyen ve bu nedenle de çok rahatsızlık duyan insanların bilinç altlarındaki bu rahatsızlığın dışa vurumu olarak kabul edilmektedir.

Yani rüyasında namaz kıldığını gören bir kişi hem dinine düşkün, dinin vecibelerini yerine getiren bir kişi olabilir hem de tam tersi dinen vecibelerini yerine getirmeyen ama bundan da içten içe rahatsız olan ve vicdanı rahat olmayan bir kişi de olabilir.

Ayrıca bkz: Namaz, Cenaze Namazı

Akşam Namazı Kılmak

A

Rüyada Azrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azrail (a.s.) Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azrail (a.s.) Görmek...

A

Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azmetmek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azil Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgınlık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgın Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir?...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler