Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Aldattığını Görmek

63

Ayrıca bkz: Aldatıldığını Görmek, Aşk, Ayrılık

Rüyada aldattığını görmek sorunların, sıkıntıların ve yaklaşan tehlikelerin habercisidir. Rüyayı gören kişinin gerçek hayatında da eşini aldatmaya yönelik girişimlerde bulunduğunu ya da bulunabileceğini delalet eder. Rüyada eşini atlatan kişinin gönlünün daha önce tanımadığı fakat son dönemlerde hayatına giren bir kişiden çok etkilendiğini, ona olan hislerini engellemediğini bu nedenle de zor anlar yaşadığını gösterir. Rüya sahibinin bu süreç sonunda da gizli bir ilişkiye yelken açacağını, ilişkinin başlarında her şeyin güzel gideceğini ve çok mutlu olacağını fakat biraz zaman geçtikten sonra pişmanlık duyacağını işaret eder. 

Rüyada eşini aldatmak, kişinin dini açıdan zayıf bir kişiliğe ve karaktere sahip olduğunu, doğru yoldan saptığını ve hatalı davrandığını ve kişinin ailesi ve yakın çevresinin de bu nedenle kişiden uzaklaştığını ve rüya sahibinin ailesinin desteğini kaybettiğini delalet eder. 

Bazı İslam bilginlerine göre rüyada eşini aldatmak, tövbe gerektiren haberci bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin hile ve hurda ile doğru yoldan olmayan kazançlar elde ettiğini, ahlaklı olan yoldan çıkarak namus günahları işlediğini bu nedenle de tövbe etmesi gerektiğini aksi takdirde dönüşü olmayan bir yola girerek sonunun bu çukurda geleceğini ve ileride çok vicdan azabı çektiği ve tövbe ettiği halde bile işlerinin düzelip rast gitmeyeceğini delalet eder. 

Rüyada en yakın arkadaş ile aldattığını görmek, rüyayı gören kişinin ahlaki olmayan bir karar vereceğini bu nedenle de ilerleyen zamanlarda hem maddi hem de manevi sıkıntıya düşeceğini fakat yakınında bulunan bir dostunun özellikle de manevi gücü sayesinde bu sıkıntısına çözüm bulacağını, büyük bir yanlışa girmeden arkadaşı sayesinde tekrar döneceğini ve huzura ereceğini delalet eder.

Rüyada Eşinin Aldattığını Görmek

Rüyada eşinin aldattığını görmek, rüya sahibinin hayatında kendisinden hoşlanmayan ve her fırsatta onu arkasından vurmaya çalışan düşmanlarının olduğuna delalet eder. Rüya sahibinin düşmanları tarafından zarar göreceğine, büyük kavgalar ve ayrıklar yaşayacağına, huzurunun kaçıp mutsuz olacağına delalet eder.  

Rüyada eşinin kendisini aldattığını gören kişinin gerçek hayatta da eşi ile arasının açılacağını, çiftin bazı tatsızlıklar yaşayacağını, aile büyüklerinin araya girse bile bu huzursuzluğu çözemeyeceklerini ve ayrılık yaşanacağını işaret eder. 

Bazı din bilginlerine göre rüyasında eşinin kendisini aldattığını gören kişi, gerçek hayatında eşine daha yakın ve sevecen davranmalı, eşi ile daha çok ilgilenmeli ve eşi ile daha çok vakit geçirerek sorunların çıkmasını ve büyümesini engellemelidir. Aksi halde mutlu giden ve huzurlu olan aile yaşamının bozulacağının habercisidir. 

Bazı rüya alimlerine göre ise bu rüya, rüya sahibinin hiç ummadığı bir kişinin iş yaşamında haksız kazanç elde ettiğine şahit olacağını, bu durumu kimseye anlatamadığı için huzursuzluk yaşayacağını ve bir süre sonra kendisinin de istemeye istemeye helal olmayan yollara gireceğini ve haksız kazanç elde ederek maddi durumunu düzelteceğini rivayet eder.

Rüyada Aldatıldığını Görmek

Rüyada aldatıldığını görmek, rüyayı gören kişinin maddi anlamda kayıp yaşayacağını delalet eder. Rüya sahibi eğer bir iş yeri sahibi ise, bu rüya onun için bir haberci rüyadır. Rüya sahibinin çok yakında işlerini büyütmek için yeni adımlar atacağını, yeni girdiği bir ortamda edindiği yeni arkadaşı ile iş hayatlarında bir ortaklık kurmak için yeni bir adım atacağını fakat bu kişinin aslında borç batağında olduğunu ve bunu görmez ve dikkat etmezse rüya sahibinin yüklü bir borca gireceğinin habercisidir. 

Kişinin iş hayatında tanıştığı kişilere hemen güvenmemesi gerektiğini işaret eder. Eğer rüya sahibi öğrenci ise ve rüyada aldatıldığını görüyor ise, hiç ummadığı ve umudunu kaybettiği bir anda eğitim hayatında zorlu bir sınav geçerek kademe atlayacağını ve devamında da iyi bir konuma geleceğini, akrabaları arasında da başka insanların çocuklarına eğitim hayatlarında destek olacağını rivayet eder. 

Rüyada aldatıldığını gören bir kimse eğer iş yaşamında bir terfi bekliyor ya da kademe atlamayı umuyorsa bu isteği ve beklentisi tersine çıkacak demektir. Rüya sahibinin beklediğinin aksine iş yaşamında aynı konumda kalacağını hatta belli bir zaman sonra o işini de kaybedebileceğini delalet eder. 

Bir sevgilinin rüyada aldatıldığını görmesi rüya sahibinin yakında yeni biriyle tanışacağını ve o kişiden çok geçmeden, kısa bir süre sonra etkilenmeye başlayacağını ve var olan sevgilisinden uzaklaşarak aralarındaki bağı yavaş yavaş koparacağını işaret eder. Kişinin gerçek yaşamında sevgilisini aldatmaya meyilli olduğunu ve bunu da ilk fırsatta sevgilisine hissettirip ayrılacaklarını işaret eder. 

Rüyada aldatıldığını gören borç sahibinin, mevcut olan borçları nedeniyle sıkıntıya gireceğini, para biriktirmeye çalışsa da bereketi olmadığı için bir türlü birikim yapamadığını ve bu nedenle de çıkmaza düşüp psikolojik olarak depresyona gireceğini ve hastalanacağını rivayet eder.

Rüyada Aldattığını Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada aldattığını veya aldatıldığını gören kimseler gerçek hayatlarında genellikle kendilerine ve karşılarındakine güven duymayan, özgüveni eksik kimselerdir. Kişi evli ise eşini, sevgili ise sevgilisini aldatıyorsa ve bilinç altında bu durumdan pişmanlık duyuyor ise genelde bu rüyayı görürler. Yani bu rüya aslında içsel düşüncelerin dışa vurumudur. 

Bazı psikologlar, rüyada aldattığını ya da aldatıldığını gören kişilerin aslında gerçek yaşamlarında da buna meyilli olduklarını fakat esaret edemediklerini bu nedenle de belirli zaman dilimlerinde, özelliklede bu duyguları yoğunlaştığı zamanlarda bu rüyayı gördüklerini savunmaktadırlar. Günlük yaşamında yalan söyleyen veya yalan söylemeye meyilli olan insanlar da sürekli rüyalarında aldatıldıklarını görmektedirler. 

Aldattığını Görmek

A

Rüyada Azrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azrail (a.s.) Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azrail (a.s.) Görmek...

A

Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azmetmek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azil Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgınlık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgın Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir?...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler