Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Alkol Almak Görmek

49

Rüyada alkol almak, rüyayı gören kişinin dinimizce uygun olmayan, tasvip edilmeyen bir ortamda olduğunu, dinimizce tasvip edilmeyecek tarzda hareket eden, bu yönde olumsuz yaşam koşullarına sahip arkadaşları olduğunu işaret etmektedir.

Allah yolundan sapmış, ondan uzak bir yaşama sahip olunduğuna da tabir edilen rüya, bazı rüya tabircilerine göre helal olmayan bir şeye göz dikilip el uzatıldığını, rüya sahibi eğer iş sahibi ise haram bir kazanç elde ettiğini, rüya sahibinin kötülük yapan, fikri düzgün olmayıp şeytani şeylere çalışan, ahlak yönünden çok sağlam olmayan, zayıf biri olduğunu işaret eder. Eğer rüyayı gören kişi bekar ise hayatına eş olarak alacağı kişinin ahlak yönünden ve dini inanç yönünden zayıf bir insan olacağının habercisidir ve bu rüya bir haberci rüya olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada yakın çevrenizden tanıdığınız bir insanın elinden alkol alıyorsanız, o kişinin gerçek hayatta sizi etkileyeceği, yoldan çıkaracağı ve eğer dikkat etmezseniz manevi olarak kayba uğrayacağınızı, bununla da kalmayıp maddi zarar da alacağınızı delalet eder.

Rüyada hiç tanımadığınız bir insanın elinden alkol alıyorsanız yapmış olduğunuz hatalar, günahlardan dolayı vicdan azabı duyacağınızı, bu vicdan azabını hafifletmek için zararınızın dokunduğu insanlara yardım edeceğinizi ve sonunda da tövbe ederek Allah’tan af dileyeceğinize rivayet edilir.

Rüyada Alkolik Olduğunu Görmek

Rüyada alkolik olduğunu görmek sıkıntı, keder ve hayatta yaşanacak büyük değişikliklerin habercisidir. Rüyayı gören kişinin, sıkıntıya girmesine neden olacak birtakım ciddi olaylar yaşayacağına, rüya sahibinin seçmek zorunda olacağı bir tercih ile baş başa kalacağına ve kişinin yanlış, ahlaklı olmayan bir karar verip hayatının alt üst olacağına delalet eder.

Bazı rüya tabircileri rüyada alkolik olduğunu gören kişilerin çok günah işlediklerini, bu nedenle de şifası ya da çözümü olmayan bir duruma düşeceklerini bu nedenle de tövbe edilmesi gerektiğini, Allah’tan şifa istenmesi gerektiğini söylemektedirler.

Rüyada alkolik olduğu için hastaneye yattığını gören kimse, zamanında çok günahlar işlemiş, çevresindeki insanlara zararlar vermiş ve Allah’ın doğru yolundan ayrılmış olmasına rağmen eğer tövbe ederse kabul olacağı ve düzenine tekrar kavuşacağı şeklinde yorumlanır.

Eğer rüyayı gören kişi, rüyada alkolik olduğu için dışlanıyorsa, rüya sahibinin etrafına zararı dokunan kötü niyetli bir kişi olduğu halde etrafında Allah’ın yolunda olan, iyi niyetli bazı insanların olduğunu ve bu insanların yüzü suyu hürmetine rüya sahibinin de işlerinin yolunda gittiğini göstermektedir.

Rüyada Sarhoş Olmak

Rüyada sarhoş olmak rüya sahibinin zevkine, sefasına, dünya mallarına düşkün olduğunu işaret etmektedir. Rüya sahibinin gam ve kederi olmadığının, rahatına düşkün olduğunun, diğer dünyayı düşünüp kaygı etmediğinin bu nedenle de iman gücü zayıf olduğu için günaha korkmadan bulaşıp, paraya, şana, şöhrete ulaşmak için hak yemekten çekinmediğinin göstergesidir.

Rüyada sarhoş olup kustuğunu görmek gören birinin rüyası, eğer dünya hayatında yaptıkları yanlış ve günahlardan dolayı tövbe ederse kabul olacağı, bu nedenle de rüya sahibinin doğru yolu en yakın zamanda bulması gerektiği şeklinde tabir edilir.

Rüyada sarhoş olup ağladığını görmek, rüya sahibinin çok kalpten istediği bir dileği olduğunu, gerçekleşmesi için bütün maddi desteğini harcamaya hazır olduğunu fakat bu dileğinin, isteğinin maneviyatı kuvvetli olmadığı için, günahkar bir yolda olduğu için gerçekleşmediğini delalet eder.

Eğer rüyada sarhoş olduğunu gören kimse kahkahalar atarak, sesli bir şekilde gülüyor ise kişinin yakın zamanda çok büyük bir maddi kayba uğrayacağına, bunun nedeninin aldığı ahlar olduğuna, maddi kayba uğradığında da çevresinden yardım isteyeceğine fakat kimsenin yüzüne bakıp da yardım etmeyeceğine rivayet edilir. 

Bazı yorumculara göre, rüyada sarhoş olmak maddi açıdan büyük bir bolluk yaşanacağı ve kişinin yeni mal mülk sahibi olacağına da yorumlanmaktadır.

Rüyada Sarhoş Olup Ağlamak

Rüyada sarhoş olup ağlamak, rüyayı gören kişinin aslında temiz bir kalbe sahip olduğunu fakat etrafında bulunan kötü niyetli, günahkar ve ahlaksız insanların etkisinde kaldığını ve o insanlara uyarak yoldan çıktığını bu nedenle de dünya hayatında istek ve arzularına kavuşamayacağını işaret eder.

Rüya sahibinin belli bir zaman sonra her şeyin farkına varacağını fakat artık çevresindeki iyi niyetli gerçek dostlarını kaybetmiş olacağını, bu nedenle de vicdan azabı çekip tövbe edeceğine rivayet edilir.

Eğer rüyada sarhoş olup birinin omzunda ağlıyorsa, rüya sahibinin bir konuda çıkmaza düşeceğine ve bu durumu günah olan yollardan çözmek yerine bu konuda destek için çevresindeki insanların kapısını çalacağına fakat işlediği günahlardan dolayı bir türlü destek bulamayacağına bu nedenle de tekrar etik olmayan, ahlak dışı işlere tekrar bulaşıp hayatını devam ettireceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Alkol Almak Psikolojik Yorumu

Rüyada alkol almak özellikle gerçek hayatında alkol kullanan, alkol bağımlısı olan insanların sıklıkla görmüş olduğu bir bilinç altı rüyadır. Genellikle alkol tedavisi olan kişiler gerçek hayatlarında alkol tüketemedikleri için ve durumdan rahatsız oldukları için bu tür rüyaları görürler. Bazı durumlarda günlük hayatta alkol almayan ya da alkol arzusu çekmeyen insanlarda bu tür rüyalar da görmektedirler. Bunun nedeni de o kişilerin gerçek hayatlarında bazı durumlardan dolayı çok sıkıldıkları, gevşemeye, rahatlamaya ihtiyaç duydukları ama bunu maddi ve manevi yönden rahat olmadıkları için bir türlü yapamadıkları için görmektedirler. 

Bazı durumlarda da günlük hayatında alkol almasa da kişiler gün içinde yaptıkları konuşmalar veya izledikleri filmlerden, haberlerden etkilenerek de bu gibi rüyalar görebilirler. Yapılan bazı araştırmalar sonucunda da günlük yaşamında alkol kullanmayan hatta bu duruma çok karşı olup da sözleriyle bunu sürekli dile getiren insanların rüyalarında alkol alarak sarhoş olduklarını gördükleri tespit edilmiştir.

Ayrıca bkz: Bağımlı Görmek, Alkol 

Alkol Almak

A

Rüyada Azrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azrail (a.s.) Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azrail (a.s.) Görmek...

A

Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azmetmek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azil Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgınlık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgın Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir?...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler