Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Araba /Otomobil Görmek

93

Rüyada araba görmek, gören kişinin gönül işlerinde karışıklıklar olacağına, bazen de seyahat ve pişmanlığa delalettir. Rüyada araba ile bir yere gittiğini gören kişinin okul, mahkeme, hastane gibi bir yerde kısa sürecek bir devlet işi olur. Arabasının hırsızlar tarafından çalındığını gören kişi, hayatını etkileyecek birisiyle tanışır. 

Rüyada araba çalmak, ilgi duyduğunuz kişiyi etkilemeye ve ikna etmeye delalettir. Yeni araba aldığını gören kişi ise uzun bir yola çıkar. Rüyada arabanın tamir edildiğini görmek, sizi reddeden bir kişinin pişman olup geri geleceğine delalet eder. 

Arabası olmayıp rüyasında arabası olduğunu görmek, kişinin ailesi içinde ilişkisi ile alakalı bazı sorunlar yaşayacağına ve büyük birinin aracı olması ile sorunun çözüleceğine delalettir. Rüyada arabasını başka birisinin kullandığını görmek, eş dost tavsiyesi ya da aracılığı ile bir ilişkiye başlamaya delalettir. Arabasının yokuş aşağı gittiğini gören kişi işlerinde yükselir, hak ettiği makama ulaşır veya işlerinde bir sorun varsa kısa süre içinde yoluna gireceğine emin olur. 

Rüyada araba ile birlikte uçurumdan yuvarlandığını gören kişi, kendisine karşı yapılan bir saldırıya karşı kendini korur ve galip gelir. Arabanın denizde yüzdüğünü görmek ise tüm sıkıntı ve kederlerden kurtulmaya delalettir.

Nablusi Rüya Tabirleri: Rüya sahibinin geçimi için aldığı tedbiri gösterir. Çünkü araba, birçok parçadan meydana gelir. Çeşitli şeyler yüklenilerek bir yerden diğer yere nakleder. Bir kime rüyada arabaya bindiğini ve arabanın kolları altında da birtakım insanlar olduğunu görse; rüya sahibinin onlara hükümdar olmasına veya hayırlı evlat sahibi olacağına rehberlik eder. Eğer bu rüyayı yolculuk yapma arzusunda olan bir kimse görse, yolculuğunun geri kalmasına ve işinin ağırlaşmasına delalet eder. Araba, rüyada ona binen kimse için, Arap olmayan bir sultan tarafından gelecek izzet veya yüksekliğe veya erişilecek şerefe delalet eder. Bineceği arabaya yapışmış veya onun arkasına düştüğünü gören kimse, sultana uyar ve arabaya yapışarak aldığı kuvvet miktarı sultandan kuvvet alır. Bir kimse ağır yük yüklenmiş bir bindiğini, hâlbuki o arabanın şekli binilecek bir şeyden başka bir şekilde olduğunu görse; o kimseye üzüntü ve keder isabet eder.

Rüyada araba görülmesi pek iyiye yorumlanmaz. Araba ile ilgili rüyalar değişik şekillerde yorumlanmıştır. Bir kimsenin rüyasında at arabası görmesi; hastalığa, el arabası görmesi; zahmet ve meşakkat çekileceğine, çocuk ve bebek arabası görmesi; sıkıntı, keder ve geçim darlığına işaret eder.

Bir başka yoruma göre: Kişinin rüyasında bir arabaya bindiğini görmesi; büyük bir mevkiye yükseleceğine, bir arabadan indiğini görmesi; bulunduğu makamdan indirileceğine yani mevkisini kaybedeceğine, arabanın tekerleklerinin çıktığını görmesi; görevinden alınacağına yahut da maddî ve manevi zarara uğrayacağına işaretle yorumlanır. Hülâsa arabaya binmek, uzun ve zahmetli bir yolculuğa çıkılacağına işarettir. 

Bakınız; Motorlu Araç.

Rüyada araba görmek, rüya sahibinin geçimi için aldığı tedbire, işaret eder.

Rüyada herhangi bir arabayı görmek, rüya sahibi için geçim hususunda aldığı tedbire işarettir. Rüyada arabaya bindiğini görmek, büyük bir mevkiye erişmeye delâlet eder. Arabadan inmek bunun zıddı ile tabir olunur. Arabaya binmek hayırlı bir evlâda da işarettir. Yine rüyada arabaya bindiğini görmek, devlet adamları tarafından gelecek izzet ve yüksekliğe veya erişilecek şerefe delâlet eder. Rüyada araba vapuru görmek, hayırlı, sevinçli ve bereketli bir sefere işarettir.

Rüyada araba görmek ne demek, geçim sıkıntısına; araba yolculuğu yaptığını görmek, hayırlı evlada; arabaya binmek uzak yolculuğa; arabadan düşmek işinden ayrılmaya işaret eder. 

Bir kimse rüyada arabaya bindiğini ve arabanın kolları altında da birtakım insanların olduğunu görse, rüya sahibinin onlara hükümdar olmasına veya hayırlı evladı olacağına delalet eder. Eğer bu rüyayı yolculuk yapmak arzusunda bulunan bir kimse görse, yolculuğunun geri kalmasına ve işinin ağırlaşmasına delalet eder. Araba, rüyada ona binen kimse için Arap olmayan bir sultan tarafından gelecek izzet ve yüksekliğe veya erişilecek şerefe delalet eder. Bineceği arabaya yapışmış veya onun arkasına düştüğünü gören kimse, sultana uyar ve arabaya yapışarak aldığı kuvvet miktarı sultandan kuvvet alır.

Arabaya binmek işlerinizin iyiye gideceğine ve bir terfii edeceğinize işarettir. Dolmuş yapan arabaya binmek, güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir. Kaza yapmış araba büyük bir mevki sahibi olmaya; yuvarlanmış araba, itibarınızın kısa süreli olacağına; araba altında kalmak, zenginliğe veya büyük bir mirasa; arabanın peşinden koşmak, uzun süreli işsizliğe yorumlanır.

Rüyada araba görmek tabiri; sıkıntıya, hastalığa, seyahate, maddi zarara yol açan hatalara yorumlanmaktadır. Rüyada araba görmek pek iyiye yorulmaz. Rüyada bebek arabası görmek, maddi sıkıntıya ve bu yönde alınan tedbire, at arabası hastalığa, at arabası ile yolculuk yaptığını görmek, araba alma isteğinin ertelendiğine, el arabası zahmet göreceğine işarettir.

Arabaya bindiğini görmek iyi bir evlat sahibi olunacağına, yolcu arabasına bindiğini görmek; iş amaçlı seyahate, otomobilin içinde olduğunu görmek; hapse ve ardından serbest kalmaya, otomobil kullanmak; kendi yanlışı yüzünden sıkıntıya düşmeye, arabadan indiğini görmek işinde derece kaybına yorumlanmaktadır. 

Rüyada kaza yapan araba görmek işinde isim sahibi olmaya, kaza yapan arabanın altında kaldığını görmek, kalan miras sayesinde zengin olmaya; giden arabanın arkasından koştuğunu görmek, işsiz kalmaya tabir edilmektedir.

Rüyada at arabası ile seyahat etmek hiçbir zaman bir arabaya sahip olamayacağına işarettir. Rüyada arabaya binmek, büyük bir mevkiye ulaşılacağına işarettir. Arabaya binmek işlerinizin iyiye ve terfi edeceğinize işarettir. 

Rüyada arabadan inmek mevki kaybına delalet eder. Rüyada kaza yapmış bir araba görmek, kısa süreli bir şerefe nail olmaya işaret eder. Rüyada arabayı yüklü görmek yapacağınız işlerle ilgili büyük bir cesaret duyacağınıza işarettir. Dolmuş yapan arabaya binmek, güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir. Rüyada kaza yapmış araba görmek, büyük bir mevki sahibi olmaya işarettir.

Rüyada yuvarlanmış araba görmek, itibarınızın kısa süreli olacağına; araba altında kalmak, büyük bir mirasa veya zenginliğe işarettir. Rüyada arabanın peşinden koşmak uzun süreli işsizliğe yorumlanır. 

Rüyasında otomobil kullandığını görmek bulunduğu işte başarılı bir idareci olduğuna; memur veya işçi değil de halktan biri ise, onlar tarafından sevildiğine ve becerikliliği yüzünden onların hükümetle olan işlerinde aracılık yaptığına delalet eder. Bir otomobilin içinde olduğunu görmek, bir suçtan dolayı tutuklanacağına ve sonra suçsuzluğu anlaşılarak tahliye edileceğine delalet eder. Atlı araba, başarıya gidilecek anlamındadır.

Otomobil ise sıkıntıya işarettir. Otomobil kullanmak, kendi hatası yüzünden bir sorunla karşılaşacağı anlamına gelir. Rüyada herhangi bir arabayı görmek, rüya sahibi için geçim hususunda aldığı tedbire işarettir. Rüyada arabaya bindiğini görmek, büyük bir mevkiye erişmeye delâlet eder. Arabadan inmek bunun zıddı ile tabir olunur. Arabaya binmek hayırlı bir evlâda da işarettir. Yine rüyada arabaya bindiğini görmek, devlet adamları tarafından gelecek izzet ve yüksekliğe veya erişilecek şerefe delâlet eder. Rüyada araba vapuru görmek, hayırlı, sevinçli ve bereketli bir sefere işarettir. 

Bakınız; Motorlu Araç.

Kendinizi at arabasında görmek: Gelirinizle kesinlikle otomobil alamayacağınıza işarettir. Arabaya binmek: İşlerin iyiye gitmesi ve bir terfiye işarettir. Arabadan inmek: İşlerin bozulması ve mevki kaybına işarettir. Gösterişli araba: Hava atmaya bayılan birisi olduğunuza delalettir. Yük taşıyan araba: Cesaret isteyen girişimlerde bulunmaya işarettir. Gıda yüklü araba: Gelirin artması ve kar yapmaya yorulur. 

Kaza yapmış araba: Büyük bir mevki sahibi olmaya. Yuvarlanmış araba: İtibarınızın kısa süreli olacağına. Arabanın peşinden koşmak: Uzun süreli işsizliğe delalet eder. Araba altında kalmak: Zenginliğe veya büyük bir mirasa işarettir. Dolmuş yapan arabaya binmek: Zevkli ve ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir.

Rüyada araba görmek, rüya sahibinin geçimi için aldığı tedbire delâlet eder. Araba yolculuğa ve hayırlı evlada da yorumlanır. At arabası ile seyahat etmek, hiçbir zaman bir arabaya sahip olamayacağına; arabaya binmek, büyük bir mevkiye ulaşılacağına; arabadan inmek, mevkii kaybına; kaza yapmış bir araba görmek, kısa süreli bir şerefe nail olmaya; arabayı yüklü görmek, yapacağınız işlerle ilgili büyük bir cesaret duyacağınıza işarettir. 

Bakınız; Motorlu Araç.

Rüyada araba görmek ve o arabaya binmek, uzun ve zahmetli bir yolculuğa başlayacağınıza, hasretinize kavuşacağınıza ve üzücü bir her alacağınıza yorum edilir. Arabaya binmek işlerinizin iyiye gideceğine ve bir terfii edeceğinize işarettir. Dolmuş yapan arabaya binmek, güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir. Kaza yapmış araba, büyük bir mevki sahibi olmaya; yuvarlanmış araba, itibarınızın kısa süreli olacağına; araba altında kalmak, zenginliğe veya büyük bir mirasa; arabanın peşinden koşmak, uzun süreli işsizliğe yorumlanır.

Rüyasında bir otomobil kullandığını görmek bulunduğu işte başarılı bir idareci olduğuna; memur veya işçi değil de halktan biri ise, onlar tarafından sevildiğine ve becerikliliği yüzünden onların hükümetle olan işlerinde aracılık yaptığına delalet eder. Bir otomobilin içinde olduğunu görmek, bir suçtan dolayı tutuklanacağına ve sonra suçsuzluğu anlaşılarak tahliye edileceğine delalet eder. Atlı araba, başarıya gidilecek anlamındadır.

Otomobil ise sıkıntıya işarettir. Otomobil kullanmak, kendi hatası yüzünden bir sorunla karşılaşacağı anlamına gelir. Rüyada görülen at arabası hastalığa; el arabası zahmet ve meşakkate; çocuk arabası sıkıntıya; bebek arabası geçim darlığına yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada araba görmek, rüya sahibinin geçimi için aldığı tedbire, işaret eder.

Araba / Otomobil

A

Rüyada Azrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azrail (a.s.) Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azrail (a.s.) Görmek...

A

Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azmetmek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azil Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgınlık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgın Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir?...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler