Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Avuç İçi Görmek

40

(Ayrıca Bakınız; El ) 

Rüyada görülen kapalı avuç içi; geçim sıkıntısına ve cimriliğe, Açık avuç içi rahat yaşamaya ve cömertliğe işarettir.

Rüyada elin içinde kıl görmek, elden çıkacak dünyalığa; avuçları göğe doğru kaldırmak menfaatli bir işe; küçük avuç içi zayıf karaktere; elin ayasında görülen güzellik, duanın kabulüne, kişinin kendine ve başkasına gelecek nimete delalet eder.

Rüyada avuç içi görmek, rüya sahibinin kuvvetin; avucun açıklığı geçimin bolluğuna, kapalılığı ise geçimin darlığına işaret eder. Rüyada avucun küçük ve ince olduğunu görmek, rüya sahibinin korkak ve karakteri zayıf biri olduğuna işaret eder.

Bazı yorumculara göre, avuç görmek günahlardan sıyrılmaya delalet eder. Rüyada avuçları birbirine sürdüğünü görmek, iki şekilde tabir edilir: 1-Ferah ve sevinç, 2-Faydasız bir işle uğraşmak. 

Rüyada avuç görmek altı farklı duruma yorulur, 1-İçki ve zevk, 2-Mal, 3- Evlat, 4-Başkanlık, 5-Kahramanlık, 6- Haramdan uzak durma.

Kapalı avuç içi geçim sıkıntısına ve cimriliğe; açık avuç içi rahat yaşamaya ve cömertliğe; lin içinde kıl görmek elden çıkacak dünyalığa; avuçları göğe doğru kaldırmak, menfaatli bir işe; küçük avuç içi zayıf karaktere; elin ayasında görülen güzellik duanın kabulüne, kişinin kendine ve başkasına gelecek nimete delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; El.)

Rüyada avuç içi görmek rüya sahibinin kuvvetine, avucun açıklığı geçiminin bolluğuna; kapalılığı ise geçiminin darlığına işaret eder. Avucun içinde kıl bittiğini görmek, rüya sahibine isabet edecek keder ve borca işaret eder. Bazı tabirciler bu rüyayı, o kimsenin kaybedeceği mal şeklinde tabir etmişlerdir. 

Avucunu göğe doğru açtığını gören kimse, devlet dairesinde çalışıyorsa, derecesi yükselir. Rüyayı gören avcı ise çok av avlar. Rüyada avucunun küçük ve ince oldugunu görmek, rüya sahibinin korkak ve karakteri zayıf bir kimse olmasına işaret eder. 

Avucunun açık ve güzel olduğunu görmek, rüya sahibinin, rizkının bolluğuna ve cömertliğine işaret eder. Avucunun kapalı olduğunu gören kimsenin, cimriliğine ve hayrı az bir kimse olduğuna işaret eder. 

Kirmani demiştir ki: Rüyada avuç görmek, güzel ve temiz ise hayırlıdır. Bazılarına göre avuç görmek günahtan el çekmeye delalet eder. 

Rüyada avuçlarını birbirine sürdüğünü görmek, iki şekilde tabir edilir: Ferah ve sevinç, faydasız bir şeyle uğraşmak. Elinin arkasıyla öteki elinin içine vurduğunu görmek, bir musibete delalet eder. 

Cafer-i Sadık (R.A.) buyurmuştur ki: Rüyada avuç görmek altı şeye yorulur: İçki ve zevk, mal, evlat, başkanlık, kahramanlık, haramdan uzak durma. Avuç içinde çok veya az temizlik ve pislik, bu altı şeyle kıyaslayarak yorumlanır. 

İbn-i Kesir de söyle diyor: Rüyada avucunun geniş olduğunu gören kişinin rızkı bol olur. Malı ve parası çoğalır. Zenginliği yanında cömertliği ile de ün yapar. Avucunun dar olduğunu görmek de bunun zıddı ile yorumlanır. Bir kimse, avucunda abdesti bozan bir şey görse, o kimsenin kuvvetine ve dünyalığına delalet eder. 

Rüyada elinin arkasında kıl bittiğini görse, o kimsenin durumu kuvvetli olur veya mali gider. Eğer emlak ve akar sahibi birisi ise, menfaata erişir. Avuç insanın dünyasına ve işlerinden el çekmesine de delalet eder. Bundan dolayı, bir kimse rüyada avuç görse ve kendisi de korkunç bir halde bulunursa, o kimse o halden imtina eder.

Rüyada avucun güzel olması sahibinin şerden ve Allah (C.C.)’a asi olmaktan sakınmasına, sadaka almaktan çekinmesine delalet eder. Bazen de avucun güzelliği duanın kabul olmasına delalet eder. Bazı tabirciler avuç; geçim, mal, reislik, çocuk, yiğitlik ve haramdan uzaklaşmak gibi altı şeye delalet eder, dediler.

Avuç İçi

A

Rüyada Azrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azrail (a.s.) Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azrail (a.s.) Görmek...

A

Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azmetmek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azil Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgınlık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgın Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir?...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler