Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Ayakkabı Görmek

45

Rüyada iyi ve güzel bir ayakkabı görmek, devlet ve ikbale, kazancın artmasına ve menfaate delalet eder. Kötü, çürük ve eski bir ayakkabı görmek bu durumun tam zıttıdır.

Rüyada oradan oraya savrulmuş birçok ayakkabı görmek gönül eğlendirmeye, boş şeylerle vakit geçirmeye işaret eder.

Rüyasında ayakkabısını geniş gören kişi, sıkıntılarından kurtulur, ferahlar, huzura kavuşur. Dar ayakkabı görenin ise çok sıkıntılı bir hal içinde olduğuna, gam ve üzüntüye işaret eder.

Rüyasında ayakkabısından birini kaybettiğini gören kişi servetinin bir kısmını kaybeder. Rüyada ayakkabılarını parçalanmış görmek, kişinin eşinin vefatına işaret eder.

Rüyada yeni ve hoşa giden bir ayakkabı görmek, zenginlik ve servet demektir. Rüyada alınmış yeni bir ayakkabıyı giyinmediğini, onun bir kenarda beklediğini görmek veya ayakkabı kaybetmek, gelecek kötü günlerin habercisidir.

Rüyada rahat bir ayakkabı giymek, yakın zamanda huzura kavuşulacağına işaret eder.

Rüyada görülen yırtık ayakkabı, tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır. Rüyada ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye delalet eder.

Ayakkabı sıkması, çevrede bir cinayet işlenmesine, toplumda bir travma oluşmasına delalet eder. Bir kadının rüyada ayakkabı çıkarması, ayrılığa işaret eder.

Rüyada çocuk ayakkabısı görmek, işlerin kötüleşmesine işarettir. Rüyada görülen siyah, beyaz ve kırmızı ayakkabı, birdenbire bir sıkıntıyla karşılaşılacağına; sarı ayakkabı ise hastalığa delalet eder.

(Ayakkabı topuğu için Bakınız; Ökçe.)

Rüyada ayakkabı satmak, kendi sorunlarınızı paylaşarak bir ferahlama yaşayacağınıza işaret eder. Bu durum ya psikolog gibi profesyonel bir yardım alarak gerçekleşir veya yakın bir arkadaşınızla dertleşerek gerçekleşir.

Rüyada hakiki deriden bir ayakkabıya sahip olduğunuzu görmek ve kaliteli bir ayakkabı giydiğiniz için kendinizi iyi hissetmek hayırlı bir olaya vesile olmak için bir yerden bir yere yolculuk edeceğinize ve bu durumun taraflara yarar sağlayacağına, taraflarda bir mutluluk nedeni oluşturacağına işaret eder.

Rüyada ayakkabınızı koyduğunuz yerde bulamayıp arayışa çıkmak bir iş vesilesiyle elinizden yüklü miktarda para çıkaracağınıza bir anlamda yatırım yapacağınıza delalet eder. Rüyada ayakkabı arayan biri ile karşılaşmak sizi işine ortak arayacak biri ile karşı karşıya geleceğinizin habercisidir.

Rüyada ayakkabı denemek, hangi ayakkabıyı alacağınız konusunda kararsız kalmak sahip olduğunuz bir eşyanızı veya malınızı bir arkadaşınızla paylaşacağınıza yorumlanır.

Rüyada kirli bir ayakkabıyı yıkamak, onu elinizde temizlediğini görmek, iş veya aşk hayatınızda yanlış yolda olduğunuzu anlayıp durumu düzeltmek için çaba harcayacağınıza ve bu konuda muvaffak olacağınıza delalettir.

Rüyada ayakkabı yıkayan birini görmek, sizin de içinde bulunduğunuz aile hayatını düzeltmeye çalışan ve bu konuda bazı değişiklikler yapan bir kişi ile tabir olunur. Yakınınızda olan bu kişi tarafından yapılan iyileştirmeler hepinizin hayatında uzun süreli bir refaha neden olacak demektir.

Rüyada ayakkabı temizlemek, evinize gelecek yatılı misafir için hazırlık yapacağınıza delalettir. Ayakkabı temizleyen birini görmek, uzun zamandan beri görmediğiniz arkadaşlarınızla karşılaşacağınıza ve onlarla hoş sohbet geçireceğinize veya onları kendi yaşadıkları şehirde ziyaret edeceğinize işaret eder.

Rüyada ayakkabı bağlamak, işinizi bağlayacağınıza yani ya bir yükseliş göstereceğinize ya da firmanıza yeni bir müşteri kazandıracağınıza işaret eder. Yeni ayakkabılar hayatınızın düzene gireceği anlamına gelir. Ayakkabı vitrinde veya dükkanda ise yeni bir iş veya konu olabilir.

Rüyada kapının önünde çok fazla ayakkabı görmek ve bu ayakkabıların size ait olmadıklarını bilmeniz, evinize bir bayram veya bir düğün için çokça misafir gelecek evinize bereket getirecek demektir.

Rüyada ayakkabı mest ve benzeri ayağa giyilecek şeyleri görmek Danyal Aleyhisselam’ın kavline göre; kış zamanında hayır ve bereket, yaz mevsiminde ise keder ve hüzne delalet eder. Yorumcular mest ve ayakkabının tabirinde ayrı ayrı yorumlar yapmışlardır.

İbn-i Sirin’e göre: ayağında dar bir ayakkabı olduğunu gören kedere ve sıkıntıya düşer. Ayağında deriden bir ayakkabı gören evlenir. Ayakkabısını ters giydiğini gören kederden kurtulur, feraha erişir. Ayağına mest ve kundura giymek veya adeti olmayan bir kimsenin bunlardan birini giydiğini görmesi, korku ve sıkıntıya düşmesine, veya birinin hilesine uğramasına veyahut hapse girmesine yorumlanır.

Ayakkabı giymesi adet olan kimsenin bir mest veya ayakkabı giydiğini görmesi korkusundan kurtulacağına işarettir. Bir rivayete göre de deniz yolculuğuna çıkar. 

Rüyada ayağında delik iki kundura olup ayaklarının göründüğünü görmek herkesin onu kıskandığına ve parasının çokluğuna delildir. Ayakkabılarından birinin ayağından çıktığını, veya delindiğini görenin yarı malı elinden gider. Eğer ayakkabılarının ikisi de delikse bütün malı elinden gider. Bir çift ayakkabı giydiğini gören, iki kadınla evlenir.

Rüyada koyun derisinden yapılmış birçok ayakkabı satın aldığını gören veya kendine bağışlandığını gören veya her ne suretle olursa olsun bu ayakkabıların eline geçtiğini gören; mal ve çok büyük nimetlere sahip olur. Adi mest giymek, eğer güzel ve yeni ise, bir gençle evlenmek olarak yorumlanır. 

Rüyada ayakkabıları yırtılıp ayaklarının çıplak kaldığını görmek, eşinin ölümüne delalet eder. Rüyada ayağındaki kunduralarını çıkardığını görmek, muradının olacağına işarettir. Bu rüyanın sahibi eğer tutuklu ise serbest kalır. Kunduranın altının delinmesi eşlerden birinin ölümüne; kunduraları çaldırmak veya kaybedip bulamamak, gam ve sıkıntıdan kurtulmaya; kunduraya kalıp geçirdiğini görmek, biriyle evlenmeye delalet eder.

Cabirül Magribi’ye göre: rüyasında ayakkabılarının bir kuyuya veya buna benzer bir yere düştüğünü gören, eşinden boşanır. Ayakkabılarını tanımadığı bir adama sattığını görenin eşi vefat eder. Ayakkabısının çalındığını görmek bir belaya düşeceğine delildir. Vahşi hayvanların ayakkabılarına saldırıp onu parçaladıklarını görmek, bazı kimselerin eşine tecavüzde bulunacaklarına işarettir.

Cafer’i Sadik’a göre (R.A.) : Ayakkabı yumuşak olup ayak içinde rahat ederse bu altı şekilde yorumlanır: Eş, hizmetçi, içki, zafer, menfaat, para.

Ebu Said El-Vaiz de söyle diyor: Ayakkabı giymek, ticaret için sefere çıkacağına delalet eder. Ayakkabının dar olması sıkıntıya ve borca işarettir. Yeni ayakkabı giymek, mali muhafaza ve korumak manasına gelir. Ayakkabının altında yama ve pençe varsa, bunu gören, eski, ayrıldığı esinden kedere uğrar. Bir rivayete göre aralarında düşmanlık meydana gelir.

Rüyada ayakkabının altına yama ve pençe vurulmuş olduğunu ve bu pençenin sökülmek üzere olduğunu gören, dul bir kadınla veya erkekle evlenir. Kırmızı renkli ayakkabı giydiğini gören, bir yola çıkmaya niyetli ise bu yolculuğa bir müddet çıkamaz.

Halid el- İsfahani’ye göre; ayakkabının içine kalıp koyduğunu gören bir kadınla münasebette bulunur. Ayakkabılarının ayağından çıktığını gören gam ve kedere düşer. Yanında ayakkabısı olduğu halde onu giymeyip yalın ayak dolaştığını gören, bir mala kavuşur, fakat ondan faydalanamaz. Çarık ve yemeni de ayni şekilde yorumlanır. Fakat rüyasında çarık veya yemeni görmek köylüler için hayırlı, ama şehirliler için hayra yorulmaz.

Kirmani demiştir ki: Yolculuğa mahsus, altı iki katlı postal ve çizme giymek sefere, şehirlilere mahsus postal ve çizme giymek ise evlenmeye delalet eder. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yeni bir ayakkabı giymek rüya sahibinin halinin sıkıntılı olmasını işaret eder. Ancak rahat ayakkabı huzur ve rahatlığa, evlenmek isteyen gençler için evliliğe işaret eder. Ayağında dar bir ayakkabı olduğunu gören kedere ve sıkıntıya düşer. Ayağında deriden bir ayakkabı olduğunu gören evlenir. Ayakkabısını ters giydiğini gören kederden kurtulur, feraha erişir.

Rüyada ayakkabıyı ayak yerine ele giymek sıkıntıya girmektir. Rüyada ayakkabıyı elde tutmak veya vitrinde görmek, yeni bir konu veya iş olabilir.

A

Rüyada Azrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azrail (a.s.) Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azrail (a.s.) Görmek...

A

Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azmetmek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azmetmek Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azil Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azil Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgınlık Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgınlık Görmek Ne Anlama Gelir?...

A

Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Azgın Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Azgın Görmek Ne Anlama Gelir?...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler