Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Bostan (Sebze ve Meyve Bahçesi) Görmek

57

Rüyada bostan görülmesi, gören kişinin nişanlanacağına ya da evleneceğine delalet eder.

Bostana Fidan Diktiğinizi Görmek

Bir bostana bir fidan diktiğinizi görmeniz hayırlı bir çocuğunuz olacağına delalet eder.

Bostanı Suladığınızı Görmek

Rüyanızda bir bostanı suladığınızı görmek; maddî durumunuzun gün geçtikçe daha da iyi olacağına ve sosyal mevkinizin de yükseleceğine işaret eder. 

Bostandan Sebze ve Meyve Topladığınızı Görmek

Rüyanızda bostandan sebze ve meyve topladığınızı görmek; hayatınız boyunca yaptığınız çalışmaların artık sonucunu göreceğinize, bu nedenle sükûn ve huzura kavuşacağınıza ve bundan sonra da sıkıntı nedir bilmeyeceğinize işaret eder.

Bostanı (Bahçeyi) Kazarak Ektiğini Görmek

Rüyanızda bir bostanı (bahçeyi) kazarak ektiğinizi görmeniz, kazanç elde etmek için bir işe para yatıracağınıza; rüyada bostanın mahsul verdiğini görmek, teşebbüste bulunduğunuz işinizden fazla oranda gelir elde edeceğinize delalet eder.

Bostana Tohum Ektiğinizi Görmek

Rüyasında bir bostana tohum ektiğini gören kimsenin bir evladı olur. 

Bostanı Bel Küreği ile Kazdığını Görmek

Bir kimsenin rüyasında bir bostanı bel küreği ile kazdığını görmesi ise o kişinin evleneceğine delalet eder.

Danyâl (A.S.)’ın yorumuna göre: Rüyada bostan görülmesi kadın ile tabir edilir. Bir kimsenin bostan suladığını görmesi, o kimsenin eşiyle cinsi münasebette bulunacağına delalet etmektedir.

Rüyasında kendi bahçesinde güzel kokulu bir bitkinin bulunduğunu görmek, asi bir çocuğunuz olacağına; kişinin rüyasında kendi bahçesinde bir erik ağacının bulunduğunu görmesi ise o kimsenin ilim ve terbiye öğrenecek bir çocuğunun olmasına delalet eder.

İbn-i Sîrîn’in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir bostanının (bahçesinin) olduğunu ve içinde çok çeşitli meyvelerin bulunduğunu ve bunlardan koparıp yediğini görmesi; o kimsenin zengin bir kadınla evleneceğine ve o kadından fayda göreceğine delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında sonbaharda bir bostana girdiğini ve üzerine yaprakların döküldüğünü görmesi; o kişinin keder, üzüntü ve geçim sıkıntısına düşeceğine, kişinin rüyasında bir bostana girdiğini ve orada güzel ağaçlar, akarsular ve güzel kadınlar olduğunu görmesi; şehit olarak vefat edeceğine işaret etmektedir.

Rüyada kendinize ait olan bostanda üzerinize meyvelerin döküldüğünü görmeniz ünlü birisi ile kavga ederek ona üstün geleceğinize; herhangi bir bostanda yüksek bir yerden bir yere dayandığınızı görmek, çocuğunuzdan ve ailenizden hayır göreceğinize işaret eder.

Kirmâni’nin yorumuna göre: Rüyada bostan görülmesi mal ve mülk sahibi bir kimse ile tabir edilir. Bahar mevsiminde çimenler ve meyve ağaçları ile süslü bir bostanda olduğunuzu ve selin gelip bütün ağaçları yerinden söküp götürdüğünü görmeniz ise o şehirde bulunan bir devlet büyüğünün eceline delalet eder.

Rüyanızda bir bostana girip orada Arslan görmek o şehrin idaresi altında bulunduran devlet başkanının düşmanlarına karşı galip geleceğine; rüyanızda bir bostanda yangın çıktığını ve bütün her şeyin yandığını görmeniz, o şehrin hâkiminin bir kalp sorunundan öleceğine delalet eder.

Bir kişinin rüyasında bir bostanda kurtlar ve avcılar görmesi  o bölgede adalet olmadığına delalet eder. Kişinin rüyasında herhangi bir bostanda birtakım koyunlar görmesi ise o kimsenin mal elde edemeyeceğine delalet etmektedir.

Bir kimsenin rüyasında bir bostanda öküzler ve eşekler görmesi; o yerin devlet başkanının yüceliğine, mal ve nimetin çoğalmasına işaret eder. Rüyada herhangi bir bostan ve herhangi bir atın görülmesi, yüce kimselere delalet etmektedir.

Câfer-î Sâdık’ın yorumuna göre: Rüyada bostan görülmesi yedi şekilde tabir edilmiştir. Bunlar: Eş, çocuk, geçim, mal, zenginlik, sevinç ve hizmetçiye delalet etmektedir.

Bir başka yoruma göre; rüyada bostan görülmesi ev sahibi, önlemli bir eş ve sevilen kadınla tabir edilmektedir.

Bir kimsenin rüyasında yaprakları dökülmüş ve sararmış bir bostana girdiğini görmesi o kişinin gam ve kedere düşeceğine delalet eder. Rüyada bostan görülmesi bazen de cennet nimetlerine ulaşılacağına işaret eder.

Çünkü Allah Teâlâ Kur’an-ı Kerim’de bostana “Cennet” adını vermiştir. Rüyada bostan görülmesi bazen de çarşıya, gelin veya güvey odasına delalet eder. Bostanın ağacı, gelinin sofrasına, bostanın meyveleri ise yiyeceklerine işaret eder.

Bir kimsenin rüyasında bir bostana girdiğini, orada hizmetçi veya kölesinin su kanalının içine idrar yaptığını görmesi veya bostanı sulamak için başka bir kanal veya kuyudan su çektiğini görmesi; hizmetçinin veya kölenin rüya sahibinin karısına ihanet edeceğine delalet eder.

Ayrıca bkz: Rüyada Bostan Korkuluğu Görmek, Rüyada Bostan Dolabı Görmek 

Bostan (Sebze ve Meyve Bahçesi)

Rüyada Büzülmek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Büzülmek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Büzülmek Görmek Ne Anlama Gelir?...

Rüyada Büyüteç Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Büyüteç Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Büyüteç Görmek Ne Anlama Gelir?...

Rüyada Büyümek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Büyümek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Büyümek Görmek Ne Anlama Gelir?...

Rüyada Büyüklenmek Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Büyüklenmek Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Büyüklenmek Görmek Ne Anlama Gelir?...

Rüyada Büyükelçi Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Büyükelçi Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir Rüyada Büyükelçi Görmek Ne Anlama Gelir?...

Rüyada Büyükanne - büyük baba Görmek Ne Anlama Gelir, İslami Büyükanne - büyük baba Rüya Tabiri Anlamı ve Yorumu Nedir...

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler