Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Meşrubat Görmek

79

Meyve suları yahut bunların karıştırılmasıyla elde edilen kokteyli içmek hastalıktan kurtulmaya, kendisine zararlı olan şeylerden ırak durmaya, hayır ve rızık kapılarının genişlemesine, Terkibi bilinmeyen fakat kokusu hoş olan meşrubatı içmek bilgisinin artmasına hak ehli olan salih kulların himmet ve işlerine; terkibi bilinmeyenen ve kokusu da hoş olmayan meşrubatı içmek nimetlere nankrlükz etmeye, şüpheli kazanca, Tiksinerek bir şeyi içmek önemsiz bir hastalığa, Bekarın meşrubat içmesi evlenmesine, Kadehte bir şey içmek bazen ölüme delalet eder.

Soğuk ve lezzetli ise kişinin sıkıntısının geçeceğine işaret eder.

Taninmis bir mesrubat (meyve suyu. gazoz gibi) içtigini görmek, hayra, ilaç kasdi ile bir şey içtigini görmek sagliga, hastalıktan sifaya, veya uyanik iken ilaç içmege, muzir (zararli) bir şey içtigini görmek, eline mal geçecegine, boza içmek kedere ve sikintiya işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada, rengi sari olan herhangi bir mesrubati görmek, hastaliga işarettir. Menekseden yapilan bir nevi serbeti içtigini gören kimsenin, hastalıktan beri olmasina, zararli seyden perhiz etmesine veya hastaligina faydali olacak bir şeyi yemesine işarettir. Rüyada bir mesrubati igrenerek içmeye çalistigini ve yutamadiğini gören kimse, ehemmiyetsiz bir hastaliga yakalanir ve sonra iyilesir. Bir kimse rüyada, bal, elma, gül suyu veya herkesin arzu edecegi bil mesrubati içtigini görse, zenginler için açilacak hayir; fakirler için, çirkinliktir. Elma suyunu görmek, bir hizmetçi tarafindan görülecek menfaata, şiddetli bir kimse tarafindan vukubulacak hizmete veya kendisinde üzüntü ve keder bulunan dünyaliga işarettir. Kendisinde hastalık olan bir kimse, rüyada bir mesrubat içse, hastaliginin iyilesmesine işarettir. Eger hastalık kendisinde yoksa, ayni hastaliga yakalanacagina işarettir. Bazen elma ve meyve suyu içmek, onun meyvesine; gül, nilüfer ve gül suyu içmek ise, imkansiz seylere ve vadeden bir kimsenin vadine itimat edilmemesine işarettir. Gül suyunu içmek, bazen kadinlara gelecek belaya işarettir. Bir kimse rüyada tanimadigi bir mesrubati içse, bilgisinin artmasina ve yaptigi adaklarinda dogruluguna işarettir, bahusus mesrubat iyi kokulu olursa. Eger kokusu pis veya kullanilmasi haram olan kab içinde bulunursa, küfran-i nimete işarettir. Bir kimse rüyada, ölünün sag adama tatli ve güzel kokulu mesrubat verdiğini görse, rüya sahibinin iyilikle emredip kötülükten nehyetmesine ve ölünün de Cennette olmasina işarettir. Bazen de kadehle bir şeyi içmek ölüm sarabim içmeye işarettir.

Meşrubat

M

Rüyada mahalle görmek, komşulardan biriyle aranızın açılmasını ifade eder.  

M

Rüyada mağaza görmek, faydalı iş ve kazanca işarettir.

M

Rüyada mağara görmek insanın hoca, baba, üstat, hanım ve sanatçı gibi, sığınacağı kimsesine yorumlanır. Bazen mağara görmek, işlerini gizlemek arzusudur....

M

Rüyada Madeni Para Görmek Bakır, nikel ve diğer madenlerden yapılmış madeni para görmek düşmanlıklara ve dedikodulara delalet eder. İbn-i Sirin'e...

M

Rüyada madenci görmek, bekarlar için evlenmeye; evliler için rızk bolluğuna işarettir.

M

Rüyada maden suyunu kaynağından doyasıya içmek, murada ermeye ve hasta iseniz bir an önce hastalığınızdan kurtulmaya yorulur.  

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler