Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Mezarlık Görmek

69

Rüyada mezar kazdığını gören kişi bu işi karanlıkta yapıyorsa bir insan için fenalık düşünecek ancak kendi kazdığı kuyuya kendi düşecek demektir.

Rüyada mezar kazdığını gören kişi karanlıkta ve bu işi kendinden başka bir kişi ile birlikte yapıyorsa bir insana bir iki kişi bir olup zarar vermeye çalışacaklar ama vermeye çalıştıkları zararın daha fazlası onlara gelecek demektir.

Rüyada mezar kazdığını gören kişi bu işi gündüz vakti yapıyorsa ve cemaatle birlikte yapıyorsa bir yakını Allah’ın selametine kavuşacak, vakitlice bir ömür sonunda ölecek demektir.

Rüyada mezarlık başında ağladığını gören kişi geçmişlerini ölen atalarını özleyecek onların bilgi ve deneyimlerine ihtiyaç duyacak, onlardan bir işaret bir yol gösterme bekleyecek demektir. 

Rüyada mezarlık ulamak, kişi rüyasında mezarlığı temizleyerek suladığını görmüşse o kişinin hayırlı evlatları olacak demektir. Bir kimse rüyasında mezar satın alıp, mezarını öldüğünde gömülecek şekilde hazır ediyorsa bu o kişinin güzel bir gönül ilişkisi yaşayarak nikâh yapacağı anlamına gelir.

Rüyada aile mezarlığı görmek çok hayırlıdır. Kişi kendisini aile mezarlığında aile bireylerini ziyaret ettiğini görürse bu o kişinin uzun ve sağlıklı bir ömrü olacağına işaret eder.

Rüyada aile mezarlığının dolu yerlerinin yanında hazır boş yerlerinin de olması bir aile büyüğünün daha Allah’ın rahmetine kavuşacağına işaret eder.

Rüyada kişi kürekle kendi mezarı açıyorsa kişinin hedeflerine ve ideallerine ulaşmak için harcadığı emeğe ve döktüğü alın terine işaret eder aynı zamanda bir büyük ticarete atılmak için ciddi riskler alacağı anlamını taşımaktadır. 

Rüyada tanıdığı bir kişinin mezarını öpmek sağlık ve huzur içinde bir hayat sürecek, hiçbir sağlık sorunu da yaşamayacak demektir.

Rüyada Mezarlıkta Dolaşmak eğer kişi korkarak mezarlıkta dolaşıyorsa büyüklerinden azar işiteceği veya büyüklerin ya da ataların onaylamayacağı işler yapacağına ve bundan pişmanlık duyacağına işaret eder.

Kişi rüyasında mezarlıkta korkmadan ve büyük bir huşu içinde dolaşıyorsa yine büyüklerinden atalarından aldığı güzel nasihatlerle işlerini büyütecek hayatını düzene sokacak ve mutlu olma yolunda güzel adımlar atacağı şeklinde yorulur.

Rüyada mezarlık başında feryad ettiğini gören kişi yalnız ise bir büyük yükün altında tek başına kalacağı, taşıyamayacağı yüklerle yükleneceği anlamını taşımaktadır.

Rüyada mezarlık başında bir çok kişi birden ağladığınızı görmek yaşadığınız muhit olarak belli bir sıkıntı ile karşılaşacağınızın işaretidir.Rüyada ölmüş birinin mezarını açmak bir olayın iç yüzünü çok merak edeceğiniz ve hakkınız olmayan konulara burnunuzu sokacağınız anlamını taşımaktadır.

Başka bir tabire göre de;

Rüyasında mezarlık görenin, günahlarına tövbe edeceğine; kendisini ölmüş görenin, ömrünün uzun olacağına; bir ölüyü ağlarken görmesi iyi ve hayırlı haberlere; ölüyü kaçarken görmesi uzun ömre; mezar kazdığını görmek, vefat edeceğine işarettir. Ölüye bir şey vermek veya almak evinde ve işlerinde bereket olacağına; ölülerle beraber gitmek vefatının yaklaştığına; kendi evinde ölü gören, istek ve muradına ereceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada mezarlık görmek, günahları için tövbe edeceğine işarettir. kendisini ölmüş görmek, uzun yaşamaya yorumlanır. Bir ölüyü ağlarken görmek iyi ve güzel işarettir. Mezar kazdığını görmek, öleceğine yorumlanır. Ölüye bir şey vermek veya ölüden bir şey almak ev iş yaşamında bereket olacağına işarettir. Kendi evinde ölü görmek, hayallerine kavuşacağına işarettir. Eğer eski mezar görmek, sevdikleriniz tarafından terk edileceksiniz demektir. Yeni evlenmiş kadın için bu rüya, dul kalacağına işarettir.

Bir yakınınız, kötü bir hastalıktan kurtulacak.Eğer rüyanızda eski ve terk edilmiş bir mezarlık gördüyseniz, sevdikleriniz sizi terk edecek demektir.

Bir yakınınız kötü bir hastalıktan kurtulacak. Eğer eski ve terkedilmiş mezar gördüyseniz, sevdikleriniz sizi terkedecek demektir. Yeni evlenmiş kadın için bu rüya, dul kalacağı anlamına gelir.

Rüyada mezarlık görmek; işlenilen günahları telafi etmeye çalışmaya, mezarlıkta kendini ölmüş görmek veya ölüyü mezarlıktan kaçarken görmek; uzun ömürlü olmaya, bir ölüyü mezarlıkta ağlarken görmek; kötü haberlere veya ölünün imanı ile öldüğüne, ölüyü gülerken görmek; iyi ve temiz haberlere işarettir.

M

Rüyada mahalle görmek, komşulardan biriyle aranızın açılmasını ifade eder.  

M

Rüyada mağaza görmek, faydalı iş ve kazanca işarettir.

M

Rüyada mağara görmek insanın hoca, baba, üstat, hanım ve sanatçı gibi, sığınacağı kimsesine yorumlanır. Bazen mağara görmek, işlerini gizlemek arzusudur....

M

Rüyada Madeni Para Görmek Bakır, nikel ve diğer madenlerden yapılmış madeni para görmek düşmanlıklara ve dedikodulara delalet eder. İbn-i Sirin'e...

M

Rüyada madenci görmek, bekarlar için evlenmeye; evliler için rızk bolluğuna işarettir.

M

Rüyada maden suyunu kaynağından doyasıya içmek, murada ermeye ve hasta iseniz bir an önce hastalığınızdan kurtulmaya yorulur.  

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler