Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Nergis Görmek

97

Kadına, sevinç ve sürura, altın ve gümüş cinsinden olan mala; Nergis çiçeğinden taç giydiğini görmek kısa sürecek evliliğe yahut bu tacı başında gören kimsenin eşinin vefat etmesine, Bahçe yahut saksıdaki nergis çiçeği uzun ömürlü çocuğa, bu çiçeği kesillmiş görmek çocuğun vefat etmesine delalet eder.

İyi ve güzel bir insanla bir birlikteliğe işaret eder.

Anlayışlı, iyi niyetli, cömert, mert insandır. Sevinç olarak da yorumlanır.

Danyal aleyhisselama göre; rüyada nergis görmek zarif ve güzel bir gençle tanismak ve evlenmektir.

İbni Sirine göre, rüyada nergis görmek tatli sözlü, hos sohbet ve güzel kadınla tanışmak ve onunla anlaşmaktır.

CabirüLMagribiye; rüyada nergis görmek sadik bir dosta işarettir. Rüyasinda nergis kokladiğini gören hayirli bir haber ve güzel bir hediye alir. Yerde bitmis nergis görenin bir çok çocugu olur.

İbni Kesire göre; bir bardak içinde nergis gören onun güzelliğinden dolayi Cenab-i Hakka şükürler edip sevap kazanir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen nergis, kadina işarettir. Bundan dolayi rüyada başında birkaç tane nergis bulunduğunu gören kimse, devam etmeyecek bir evliliğe, bahçelerdeki nergis görmek ise, uzun ömürlü bir çocuga, onu kesilmis görmek, çocuğun ölmesine işarettir.

Bazi tabirciler, rüyada nergis gören kimse, sevince erisir, dediler. Bazilan da nergis altin ve gümüş cinsinden olan maldir. Nergisin sansi altin para ve beyazi gümüs paradir, dediler.

Bir kadin rüyada üzerinde nergisten taç bulunduğunu görse, o kadin devam etmeyecek bir evlilikte bulunur. Eğer o kadın evli ise kocasinin onu boşayacağına veya kocasinin ölecegine işarettir.

N

Rüyada nalbant görmek, zahmetli ve yorucu işlerle uğraşmaya fakat sağlığınızın daima yerinde olmasına işarettir.  

N

Rüyada nal görmek, her açıdan hayır ve faydayı ifade eder. Rüyada nal görmek, ne şekilde olursa olsun mala işarettir. Kirmani'ye...

N

Rüyada nakliyeci, mal biriktiren dünya ehli ve gururlu kimsedir.Süt nakliyecisi, ilim talep eden ve ondan faydalanan dindar birisidir. Koyun nakliyecisi,...

N

Rüyada bir yeri nakışlayan bir kimseyi görmek, ayağının veya kolunun kırılacağına, yolda dikkatli yürümesi gerektiğine işarettir.

N

Rüyada evden eve veya şehirden başka bir şehre taşındığını gören, uzak bir yere yolculuk eder.

N

Rüyada nakışçıyı görmek, sünnet-i salihaya yorumlanır. Bazen de nakışçıyı görmek, hileye yorumlanır.

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler