Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Sadaka Vermek Görmek

99

Rüyada sadaka verdiğini gören, eğer alim ise, ilminden kazanır; eğer bir devlet adamı ise şan ve şerefi artar; tüccar ise ticareti çoğalır; sanatçı ise halk ondan fayda görür. Fakir ise zengin olur.

Kirmani’ye göre; rüyada sadaka verdiğini görmek, korku ve düşünceden kurtulmak, bela ve afetlerden emin olmak ile tabir olunur.

Cabir’ül-Mağribi’ye göre; rüyada sadaka verip bir fakiri sevindirdiğini gören, hasta ise iyilesir. Sıkıntısı varsa geçer. Tutuklu ise kurtulur. Eğer günahkar ise Allah’u Teala onu tövbe etmeye nail eder. Dinsiz ise İslamiyet’i kabul eder.

Rüyada sadaka verdiğini görmek her durumda mutluluk ve ikbale delalet eder. Herkese sadaka dağıttığını gören kimsenin malında bereket olur.

Abdulgani Nablusi’ye gören: Rüyada sadaka vermek, belaların define, hastaların iyileşmesine, rızık ve berekete, nimete delalet eder. Rüyasında ölmüş hayvan, şarap, ve çöp gibi şeyleri sadaka olarak verilmesi yani rüyada caiz olmayan şeylerden birini sadaka verdiğini görmek, kendi malında ve başkasının malında, kendilerine kötülük getirecek bir iş yapmış olacağına işarettir. Çünkü fenalığa fenalık, günaha günah ile karşılık verilir.

Rüyasında helal ve iyi bir şeyi sadaka olarak verdiğini gören, eğer hayvan ticareti yapıyor ise, o işinde bereket görür; eğer çiftçi ise ürününde bereket ve feyiz bulur. Sadaka vermek hayır ve berekettir. 

Rüyada tanınmış zenginlerden birine sadaka verdiğini görmek, o zenginin fakir olarak sadakaya muhtaç olacağına delalet eder. Rüyada fahişe bir kadına sadaka vermek tövbe etmesine; hırsıza sadaka vermek, hırsızlıktan vazgeçeceğine işarettir.

İbn-i Kesir’e göre; rüyada sadaka vermek, malını çoğaltmak, düşmanı çıldırtmaktır. Çünkü sadaka ile şeytan kahredildiği gibi, sadaka vermek rüyası da hayır, bereket ve mal çokluğuna delalet eder. 

Rüyada gizli sadaka veren, eğer asi ise, günahları bağışlanır. Bazen sadaka vermek ilim adamlarına ve büyüklere yaklaşmaya da delalet eder.

Rüyada kendisinden sadaka istenip verildiğini gören, alim ise halk ondan ilim öğrenir; devlet adamı ise sözü geçerli olur; tüccar ise halk ondan faydalanır. Sanatçı ise birçok çırak yetiştirir.

Rüyada bir yoksula yemek yedirmek korkudan emin olmaya, sıkıntıdan ve kederden kurtulmaya; bir dinsizi doyurmak düşmanını kuvveti indirdiğine işarettir.

Rüyada sadaka verdiğini görmek bazen tesbih çekmeye, kabir ziyaretine ve Kur’an okumaya delalet eder. Rüyada sadaka vermek tabiri, korku ve endişeden emin, bela ve afetten kurtulmaya işarettir.

Ayrıca bkz: Rüyada Fıtır sadakası Görmek

Sadaka Vermek 

S

Rüyada saçak görmek, himaye ile yorumlanır. Üstüne saçak yıkıldığını görmek, işlerin bozulmasına işarettir. Bir saçak altına sığınmak, büyük bir zatın...

S

Rüyada saçak görmek, haberiniz olmadan sizi arkanızdan destekleyen ve himaye eden kimselerin varlığına delildir. Saçak aynı zamanda rütbe ve mevki...

S

Rüyada saç tarayan adamı görmek, insanların üzüntü ve kederlerini gideren bir kimseye yorumlanır.Rüyada kadınların saçlarını tarayan kişiye yaklaştığını gören kimsenin...

S

Rüyada Saç Taramak GörmekRüyada saç taramak, saçlarını taradığını görmek; dış görünümünüz ile ilgili endişelerinizi gösterir. Başkalarına etkilemek çok fazla çaba...

S

Rüyada Saç Örmek GörmekRüyada saç örmek, gerek kadın ve gerekse erkeklerden saçını örmeyi adet etmiş kimse için hoştur. Bunların dışındakiler...

S

Rüyada Saç Dökülmesi GörmekRüyada saçlarının dökülmüş olduğunu gören kimsenin, servetinin gitmesine ve halkın gözünden düşmesine yorumlanır.

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler