Harf Harf Arayın

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rüyada Sur Görmek

39

Allah yolunca savaşan mücahidlere, ululuk sahibi devlet başkanına ya da bu nitelikteki diğer devlet yöneticilerine; Sur bazen önde gelen alim ve evliyalara, hakla batılı ayıran şeriate ve çok sevince, Dervaze, büyük sokak ve sur kapılarını gündüzün kapallı görmek, burada meydana gelecek hoş olmayan durumlara; bu kapılardan girmek iyi ticarete, sanata ve ve rızka, Bu kapıları açık görmek bir işe girmeye, Şehrin hisarları, kale ve surları üzerinde olmak korktuğundan emin, umduğuna nail olmaya; buralarda görülen olumsuzluklar ileri gelen kimselerde görülecek olumsuzluklara delalet eder.

Daha geniş yorum için rüyada dervaze görmek tabirine bakınız. Kıyamet Suru için rüyada İsrafil -a.s.- görmek ve rüyada İsrafil a.s. sura üflemesi tabirlerine de bakınız.

Rüyada kale suru görmek, devlet baskanina veya Islam seriatina tabir olunur. Bir kalenin surunun yikildiğini görmek, o yer devlet büyügünün ölümüne, din ve seriatin yolunda gitmeyecegine, o yerde emniyetin ve asayisin azaldığına; surdan bir parçanin kopmus oldugunu görmek, o yer devlet büyüklerinden birinin ölümüne delalet eder.

Rüyada yeni bir sur yapildiğini görmek, o yerde büyük bir devlet adami olacagina, surun bazı yerlerinin tamir olunduğunu görmek, o yere yeni bir amir gelecegine işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen sur Allah (C.C.) yolunda cihat eden mücahitlere veya yahut sehrin relsine ve muhafizina işarettir. Bazen de sur, o şehrin abid veya lim olan birisine hakla batil arasini ayiran seriata, bazı kere de sevince işarettir. Bir kimse rüyada surlardan birinde oldugunu görse, o kimse düşmanından ve korktuğundan emin olur. Bir kimse rüyada bir sehrin burçlarinin yikildiğini görse, o sehrin vali ve muhafizi ölür veya görevinden alinir.

Bir kimse rüyada bir sehrin burç ve surunda bir gedik meydana geldiginl hatta o gedikten sehrin içerisine bir arslan veya sel yahut hirsizlarin girdiğini görse o sehirde İslamin zayıflamasına, ilmin revaçsizligina işarettir.

Meçhul burç ve sur islam, ilim, Kur’an, mal, emniyet, takva ve dunya ve düşmanlardan korunulacak her seve, zevce, zirh, seyyit ve babaya işarettir. Bir kimse rüyada sehrin burç ve surlarinin hayvan gibi yürüdüğünü görse, sultan bir isinden dolayi o burç ve sur’un yürüdüğü tarafa yolculuk yapar.

Bir sehrin surlan, mütevelli ve hakime işaret ettigi zaman, duvarinin yüksek yerleri hakim ve mütevellinin etbaa ve hizmetçileridir. Surlarin yüksek yerleri, düşmanın haline muttali olmaya işarettir. Eger sehrin suru, mala işaret ederse, onun burçlari o malin bekçisidir. Eger sehrin suru, melike işaret ederse, o surun burçlan, melikin hazirligi, silah ve hububatidir.

S

Rüyada saçak görmek, himaye ile yorumlanır. Üstüne saçak yıkıldığını görmek, işlerin bozulmasına işarettir. Bir saçak altına sığınmak, büyük bir zatın...

S

Rüyada saçak görmek, haberiniz olmadan sizi arkanızdan destekleyen ve himaye eden kimselerin varlığına delildir. Saçak aynı zamanda rütbe ve mevki...

S

Rüyada saç tarayan adamı görmek, insanların üzüntü ve kederlerini gideren bir kimseye yorumlanır.Rüyada kadınların saçlarını tarayan kişiye yaklaştığını gören kimsenin...

S

Rüyada Saç Taramak GörmekRüyada saç taramak, saçlarını taradığını görmek; dış görünümünüz ile ilgili endişelerinizi gösterir. Başkalarına etkilemek çok fazla çaba...

S

Rüyada Saç Örmek GörmekRüyada saç örmek, gerek kadın ve gerekse erkeklerden saçını örmeyi adet etmiş kimse için hoştur. Bunların dışındakiler...

S

Rüyada Saç Dökülmesi GörmekRüyada saçlarının dökülmüş olduğunu gören kimsenin, servetinin gitmesine ve halkın gözünden düşmesine yorumlanır.

En Çok Görüntülenen Tabirler
En Çok Yorumlanan Tabirler